Rozpocznij zarabianie na kryptowalutach

0

Jeśli zainteresowałeś się tematem kryptowalut, to zapewne ciekawi Cię również jak zarabiać na kryptowalutach. Ta gałąź ekonomii rozrasta się dynamicznie. Warto więc być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i śledzić kursy poszczególnych kryptowalut. To wymaga skupienia i dobrej znajomości zagadnienia.

Jak oszczędzać na nowy rok? Podpowiadamy

0

Tylko 4 na 10 Polaków systematycznie oszczędza pieniądze. Jeżeli i Ty chcesz zacząć budować tzw. poduszkę finansową z myślą o przyszłości, nowy rok to dobra ku temu okazja. Niech oszczędzanie stanie się Twoim noworocznym postanowieniem, a potem wejdzie Ci w nawyk. Sprawdź, od czego zacząć.

Najlepsze skrzyniopalety czyli jakie?

0

Niewątpliwie, skrzyniopalety stanowią obecnie podstawowe wyposażenie każdego właściwie magazynu. Jakie powinny one być? Od czego należy uzależnić wybór? Czy warto korzystać jedynie ze skrzyniopalet plastikowych, czy może drewniane również zasługują na uwagę?

KryptoPortal.pl źródłem cennej wiedzy o kryptowalutach

0

Kryptowaluty funkcjonują w internetowej przestrzeni jako dobrze zorganizowany, innowacyjny system transakcji dokonywanych przy pomocy wirtualnych środków płatniczych. Rosnącą popularność bitcoina oraz pozostałych wirtualnych walut zapewniają ich liczne zalety, takie jak na przykład: stuprocentowa anonimowość, brak udziału pośredników przy przelewach, brak ryzyka wystąpienia inflacji, niemożność blokady konta ze względu na brak zarządcy, a także wiele innych.

KryptoPortal.pl – aktualności, notowania, poradniki na temat kryptowalut

Witryna ta umożliwia zapoznanie się z podstawowymi zasadami korzystania z kryptowalut. Na stronie dostępne są poradniki, dotyczące funkcjonowania bitcoina i ethereum, a także mechanizmu ICO. Ponadto witryna wyposażona jest również w specjalny generator portfeli papierowych bitcoin. Dodatkowo na stronie KryptoPortal.pl znajdują się: baza świeżych wiadomości na temat obrotu kryptowalut oraz, co najważniejsze, ich aktualne notowania i wszelkiego rodzaju zmiany na rynku.

Forum Bitcoin

Portal zawiera również forum tematyczne, na którym można dzielić się istotnymi informacjami dotyczącymi płatności bitcoin. Jest ono również cennym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy nie spotkali się jeszcze z wyczerpującym opracowaniem reguł funkcjonowania kryptowalut w sieci internetowej. Chcąc więc zaczerpnąć dodatkowej wiedzy od osób bardziej doświadczonych w tej kwestii, warto przejrzeć dodane posty lub, w razie potrzeby, założyć nowy wątek i zadać im konkretne pytanie.

Nie tylko zawartość, ale i wygląd faktury się liczy

0

Spośród wielu programów do fakturowania, dostępnych na rynku, przedsiębiorcy wybierają te, które najbardziej im odpowiadają. Preferencje każdego klienta, z uwagi na charakter prowadzonej działalności, dodatkowych, przydatnych funkcji programu oraz możliwości finansowych, są różne. Jednak przeważnie wybierane są te programy, które poza łatwością obsługi i niską ceną, oferują możliwość przystosowania do indywidualnych preferencji i upodobań.

10 najbardziej stresujących zawodów

0
10 najbardziej stresujących zawodów

Nie wszystkie zawody pozwalają na spokojne przetrzymanie w pracy 8 godzin i powrót do domu. Oczywiście większość z nich funduje nam większą dawkę stresu, niż powinna, ale można także postawić na naprawdę ekstremalne zawody.

Wymagają one bowiem często nie tylko odporności na stres, ale i dużego zaangażowania, wytrzymałości psychicznej, czy po prostu odwagi. Warto poznać te zawody i przyjrzeć się bliżej pracy osób, które je wykonują.

Numer 1 – Praca w zarządzie firmy

Jak się okazuje, bycie w kadrze kierowniczej nie jest prostym zadaniem. Trzeba tutaj liczyć się z tym, że jest się raczej osobą publiczną, trzeba więc na zdanie publiki uważać i starać się promować jak najlepszy wizerunek swojej osoby. Pracę kierowników często ocenia się na podstawie kwartalnego rozliczenia, a kiedy zyski spadają – to oni są wystawienia na pierwszy front i obstrzał. Do tego dochodzą jeszcze długie podróże biznesowe, liczne spotkania, które odciągają uwagę osoby pracującej od jego własnej rodziny.

Numer 2 – Dziennikarze

Najwięcej stresu w tej pracy spotyka się w przypadku, kiedy tak do końca nie wiadomo, w jakie miejsce się udaje i co się tam ujrzy. Ta niepewność źle wpływa na ludzi, ponieważ nikt nie lubi nie być pewnym swojego losu, tym bardziej kiedy samemu naraża się na niebezpieczeństwo. Do tego dochodzi jeszcze presja czasu, a stres prędzej czy później da o sobie znać.

Numer 3 – Żołnierze

Nie ma chyba nic gorszego, jak świadomie opuścić rodzinę i wyjechać często do obcego kraju a front wojenny. To jednak nie tylko oczekiwanie na atak, ale także liczne ćwiczenia, służba, warty i nieustanny stres, że coś zagraża naszemu bezpieczeństwu. Do tego dochodzą często problemy z powrotem do normalnego życia.

Numer 4 – Nauczyciele w szkołach średnich

Młodzież potrafi nieźle dać w kość. Okres dojrzewania w ich życiu, który przypada właśnie na te lata, powoduje że często młodzi ludzie sprawiają ogromne problemy wychowawcze. Znalezienie sposobu na ich motywowanie do nauki i dalszego działania, a także do rozbudzenia w nich chęci do rozwoju jest sporym wyzwaniem obarczonym stresem.

Numer 5 – Strażacy i policjanci

Zarówno jedni, jak i drudzy mają bardzo odpowiedzialne zadania. Często także muszą troszczyć się nie tylko o własne życie, ale również życie kolegów z pracy. Oba zawody wyczerpują osoby je wykonujące nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Spotkanie z niewinnymi ofiarami śmiertelnymi wypadków, pożarów, czy napadów to z pewnością jedne z najgorszych chwil, z którymi muszą sobie jakoś poradzić.

Numer 6 – Lekarze na stażu

Kiedy kończą swoją naukę, muszą rozpocząć staż. Stres przychodzi z powodu braku snu oraz konieczności podejmowania wielu ważnych i odpowiedzialnych decyzji, które przecież mają mieć wpływ na ludzkie życie. Wiele informacji może z początku przytłoczyć, szczególnie jeśli nie pracuje się w okolicy, a z dala od domu rodzinnego.

Numer 7 – Kierowcy taksówek

Nigdy nie wiadomo, kto wsiada do samochodu. Do tego niska płaca i nocne zmiany to tylko nieliczne powody, dla których kierowcy stresują się. Można do tego dodać jeszcze duże korki i uporczywych klientów, a obraz taksówkarza przestanie pięknie się prezentować.

10 najbardziej stresujących zawodów

Numer 8 – Piloci

To bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ w samolocie znajduje się zazwyczaj wielu pasażerów zdanych na łaskę pilota. Kiedy dochodzi do nieciekawe sytuacji, emocje są na zenicie, a opanowanie i sprowadzenie na ląd samolotu bez szwanku na zdrowiu wszystkich ludzi na pokładzie to wyzwanie dla nielicznych.

Numer 9 – Kelnerzy

To nie tylko dosyć niska płaca, ale i ogromny wysiłek, ponieważ często kelnerzy muszą biegać z tacami pełnymi dań po schodach tam i z powrotem, a w międzyczasie przynosić inne zakąski i zamówione przez klientów napoje. Stres z powodu nadmiaru obowiązków i braku czasu na wykonanie ich wszystkich w taki sposób, by kierownictwo i goście byli zadowoleni, często bierze górę.

Numer 10 – Górnicy

Codzienny zjazd kilkaset metrów pod ziemie, gdzie jest bardzo mało powietrza i światłą i wciąż towarzyszy nam strach przed nieoczekiwanym zawaleniem ścian w wydrążonych tunelach powoduje ogromny stres, a właśnie w takich warunkach trzeba pracować. Do tego jeszcze zagrożenie zdrowia z powodu licznych pyłów i zanieczyszczeń. Stres w takim miejscu jest nieodłącznym towarzyszem każdego górnika.

Jak dostać pracę w przedszkolu?

0
Jak dostać pracę w przedszkolu?

Praca z dziećmi to jedno z największych marzeń każdej przedszkolanki, ale także osoby, która dopiero myśli o pracy w takim zawodzie. Jeżeli ma się do tego odpowiednie predyspozycje, potrafi się zaopiekować większą grupą dzieci i znaleźć i ciekawe zajęcia lub po prostu kocha się taki styl życia, warto pomyśleć właśnie o pracy w przedszkolu.

Atutem takiej pracy jest także możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych świadczeń, zatrudnienia na umowę o pracę, a także unormowane godziny pracy. W przeciwieństwie do stanowiska opiekunki do dziecka jest to znacznie korzystniejsza sytuacja.

Co więcej, opieka nad dziećmi w przedszkolu to nie tylko czas ciągłej bieganiny za maluchami, ale również momenty wytchnienia, kiedy to maluszki odpoczywają, leżakują, bawią się. Jak zatem znaleźć pracę w przedszkolu?

Ogłoszenia o pracę

Na pewno pierwszy krok to poszukanie odpowiednich ogłoszeń w Internecie oraz w prasie. Często także tego typu ogłoszenia znajdują się na stronie kuratorium oświaty. Jak więc widać, wolne wakaty tylko czekają. Nie można jednak kierować się tylko ogłoszeniem, trzeba także posiadać odpowiednie wykształcenie. Trzeba przede wszystkim skończyć studia pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. To podstawowy kierunek. Jeśli natomiast posiada się tylko tytuł absolwenta pedagogiki opiekuńczej bądź innego kierunku pokrewnego oczywiście ma się szansę, na pracę, ale trzeba liczyć się z potrzebą uzupełnienia swoich kwalifikacji.

Brak wykształcenia pedagogicznego

Droga ku karierze pedagoga nie jest taka prosta, jednak bez odpowiedniego wykształcenia można podjąć pewne kroki, dzięki którym będzie można uzyskać prawo do tego zawodu. Przede wszystkim można pomyśleć o pewnej alternatywie, mianowicie o stanowisku pomocy wychowawczyni. Praca ta wiąże się z mniejszymi zarobkami, ale może być wykonywana przez każdą osobę, która ma tylko wykształcenie średnie.

Jak dostać pracę w przedszkolu?

Głównie w tej pracy przygotowuje się odpowiednie materiały do pracy dzieci, sprząta się je, pomaga się przy posiłkach, a także przy pielęgnacji maluchów i opiece nad nimi. Zajęć z dziećmi się nie prowadzi, ponieważ nie posiada się takiego uprawnienia i wykształcenia w tym kierunku.

Jeśli natomiast pragnie się o pełnej roli pedagogicznej, można w tym kierunku wykonać kurs pedagogiczny lub odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Taki dokument uprawnia już daną osobę do prowadzenia dodatkowych zajęć dla dzieci. Można zatem uczyć języków obcych, tańca, teatru, czy innych ciekawych i interesujących tematów. Ważne, by zajęcia interesowały dzieci oraz osobę prowadzącą.

Domowe przedszkole

To nie tylko amerykańska wizja, to również możliwość, którą można zrealizować w swoim własnym domu. W tym celu warto postarać się o odpowiednie uprawnienia, a także o konieczne dostosowanie swojego domu do dzieci. Trzeba zatem zainwestować w odpowiednie barierki ochronne oraz inne zabezpieczenia, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy. Ta opcja jest ciekawą alternatywą, na którą decyduje się coraz więcej osób. Możliwość wykonywanie pracy zawodowej w swoim domu to duży plus.

Darmowe programy do projektowania domów

0
Darmowe programy do projektowania domów

Nie trzeba być profesjonalistą i architektem w jednym, by móc wykreować swój własny wymarzony dom. O ile bardzo zaawansowane oprogramowanie to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych, tak w przypadku mniejszych odpowiedników można skorzystać chociażby z darmowych wersji software.

Poniżej znajduje się kilka propozycji interesujących programów komputerowych, które dają ciekawe możliwości stworzenia własnego domu. Część z nich to pełne wersje, które można testować przez 30 dni. Oczywiście programy te mają także swoje wady, które jednak osobom amatorsko podchodzącym do sprawy na pewno nie będą przeszkadzać.

Program w wersji demo – Arcon 6

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na stworzenie własnej dokumentacji technicznej, a także wykreowania odpowiedniej wizualizacji budynku. Co więcej, można także stworzyć odpowiednie wyposażenie oraz otoczenie. Program umożliwia prace w dwóch trybach: w trybie konstrukcji oraz w trybie projektu.

Program całkowicie darmowy – Sweet Home 3D

Program jest nie tylko darmowy, ale także mocno rozbudowany, co z pewnością ucieszy miłośników architektury, którzy nie chcą inwestować w drogie rozwiązania. Można w nim zaprojektować zarówno dom, jak i mieszkanie. Zaletą programu jest także jego interfejs.

Przejrzysty i czytelny pozwala intuicyjnie przemieszczać się między poszczególnymi elementami i funkcjami. Oprócz powyższych atutów, ważna jest także możliwość zaaranżowania kreowanych pomieszczeń. Program daje możliwość skorzystania z widoku 3D oraz 2D.

Projektowanie w 2D – A9CAD

Oprogramowanie A9CAD umożliwia tworzenie projektów w 2D. Co więcej, wyposażono go w dwa różne moduły, dzięki którym rysowanie i podgląd obrazu z możliwością edytowania treści nie stanowi żadnego problemu. Warto także wspomnieć, że w programie można także wprowadzać liczne parametry i wartości na potrzeby projektowe. Jest to ciekawe i godne polecenia oprogramowanie, jednak w wersji darmowej nie ma dostępu do wszystkich pożądanych narzędzi.

Google SketchUp

Producenci Google wiedzą, o czym mogą marzy amatorzy architektury. Stworzyli oni program, dzięki któremu można w każdej chwili zaprojektować swój wyśniony dom, czy inne budynki bez względu na ich wielkość.

 

Darmowe programy do projektowania domów

Można także pomyśleć o kwestii remontu i podjąć próbę stworzenia ciekawych dodatków do już istniejącej zabudowy. Wszystko to w jednym programie, którego obsługa jest bardzo łatwa ze względu na intuicyjny interfejs.

Jeśli ma się smykałkę do projektowania i pewną wiedzę w tym temacie, prezentowany program da się wykorzystać także jako narzędzie współpracujące z Google Earth i wieloma skryptami.

Ostatnia propozycja aplikacji – Sam zaprojektuj dom, wnętrze i ogród

Tytuł dosyć długi, jednak całkiem wymowny. Wiadomo, jakie opcje będzie można wykorzystać zatem w tym oprogramowaniu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, poruszanie się po niej jest raczej intuicyjne. Warto dzięki niej zaprojektować pożądany budynek, jego wnętrza oraz całe otoczenie. Co więcej, można swoje dzieło zobaczyć kolejno w wizualizacji 3D oraz skorzystać z licznych elementów dekoracyjnych w postaci architektury ogrodowej oraz roślin.

Jak zostać stylistką?

0
Jak zostać stylistką?

Kiedy w głowie zaczyna kiełkować pomysł, a sutkiem tego jest powstanie pewnego osobistego marzenia o pozostaniu stylistką, to dlaczego właściwie nie pójść w tą stronę? Wystarczy mieć przede wszystkim zmysł modowy oraz najlepiej oczywiście przejawiać pewne skłonności i zainteresowania modą, ponieważ bez odpowiedniej smykałki do tematu raczej nie będzie zbyt kolorowo.

Jeśli jednak często spędza się czas na przeglądaniu magazynów fashion i pragnie się zrobić z nudnego stroju coś bardziej wystrzałowego i unikatowego, warto pomyśleć o następnym kroku do pozostania stylistą. Nie jest to łatwa droga, ale osiągalna.

Pierwsze kroki

Najlepiej będzie zacząć od pewnego rodzaju obserwacji. W tym celu warto przeglądać strony internetowe oraz liczne magazyny, które promują modę. Tylko wtedy będzie się nieustannie w temacie i zdobędzie się pewne doświadczenie oraz wiedzę niezbędną do podejmowania dalszych kroków w celu pozostania stylistą.

Kolejny krok to przejście z teorii do praktyki. Oprócz ćwiczeń we własnym domu z maszyną i nićmi, można także pokusić się o sprawdzenie się w sklepie z markową odzieżą i pozostanie profesjonalnym doradcą klienta w zakresie wyboru odpowiedniej dla niego kreacji. Jeżeli propozycje trafią w gust klientów, będą oni z pewnością taką osobę polecać i kojarzyć na przyszłość. Być może takie kontakty kiedyś się przydadzą. Z zakresu mody pozna się różne typy sylwetki i nauczy się dobrać właściwą stylizację.

Jak zostać stylistką?

Oczywiście w domu również można rozwijać swoje talenty. Istnieje duża szansa na to, że rodzina zafascynowana takim talentem poprosi taką osobę o pomoc w kwestii stworzenia unikatowej kreacji. Każda stylizacja może mieć potem wykonane zdjęcie i stanowić element kompleksowego portfolio.

Promowanie siebie

Dalsze działania są następujące. Warto założyć swoją stronę internetową, by zacząć promować swoje prace, a tym samym swoją osobę. Dodatkowo można także założyć bloga, na którym będą publikowane ciekawe artykuły z tej branży. Osoby odwiedzające tą stronę zobaczą, że nie tylko potrafi się szyć, ale i posiada się w tym temacie ogromną wiedzę.

Warto jednak pamiętać o systematycznym wstawaniu nowych zdjęć, by zatrzymać odwiedzających na stronie. Jeśli oczywiście kreacje będą interesować odbiorców, wtedy można pomyśleć o dodatkowym zajęciu jako freelancer z wystawieniem takiej oferty w internecie.

Praca w zawodzie stylisty

Później powinno być łatwiej. Jeżeli ma się już ogromny bagaż doświadczenia i wiedzy, warto zacząć współpracę na szerszą skalę i pozyskać do niej agencje fotograficzne i portale o modzie. To kolejny krok w drodze do kariery.

Można również poszukać odpowiednich stażów i praktyk, ponieważ doświadczenie innych osób będzie stanowiło świetny sposób poszerzania horyzontów. Jeśli do tego trafi się na niszę w branży, będzie można stworzyć własną linię stylizacyjną dla konkretnej grupy docelowej. By biznes kwitnął, warto pomyśleć o stworzeniu odpowiedniej bazy sklepów, wizażystów itp. i postarać się nawiązać kontakty z ludźmi z tej samej branży.

Jakie są skutki zbyt długiego siedzenia?

0
Jakie są skutki zbyt długiego siedzenia?

Zgodnie z najnowszymi badaniami długie godziny spędzane przed monitorem komputera nie są dobrym pomysłem na zdrowie. W ten sposób można znacznie skrócić sobie życie. Tryb siedzący powoduje bowiem spore zaburzenia metaboliczne oraz przyczynia się do wzrostu zachorowalności na cukrzycę oraz choroby serca.

Pojawiają się także z czasem problemy ze stawami. Jak widać, lista jest długa. I wcale nie oznacza to, że to już jej koniec. Obecnie właśnie praca przy komputerze jest najbardziej popularna, jednak długotrwałe siedzenie i brak ruchu przekłada się na negatywne skutki uboczne.

Długie godziny przy biurku – krótsze życie

O takim skutku długiego przebywania przy komputerze świadczy wynik badań opublikowanych przez American Journal of Epidemiology. Który jednoznacznie ujawnia prawdę na temat tego stanu. Mianowicie osoby spędzające dziennie minimum 6 godzin na siedząco, mogą umrzeć już w przeciągu 13 najbliższych lat. Ryzyko to jest aż 40 % większe, niż w przypadku osób ruszających się częściej i korzystających z komputera na siedząco tylko 3 godziny. Jak się jednak okazuje, to wcale nie jest wszystko. Kolejny element tej śmiertelnej ścieżki to ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, o czym głoszą wszem i wobec Australijscy naukowcy. Ich badania potwierdziły, że osoby z siedzącym trybem życia są bardziej narażone na wystąpienie i nich cukrzycy oraz chorób układu sercowo- naczyniowego.

 

Jakie są skutki zbyt długiego siedzenia?

Skąd się to bierze? Kiedy zbyt długo siedzi się, w organizmie dochodzi do wzrostu poziomu trójglicerydów, czyli poziomu złego cholesterolu. Zmniejsza się także wrażliwość na oddziaływanie insuliny. Warto także wspomnieć o wynikach badań opublikowanych w Medicine and Science, które ujawniają, iż siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca aż o 54%. To więcej niż połowa szans na to, że już niedługo skończy się na szpitalnym łóżku.. bądź gorzej.

Zakrzepica żył

To jednak nie koniec złych wieści. Mogą bowiem pojawić się dodatkowe problemy z krążeniem krwi. Kiedy przez wiele godzin nie rusza się bardziej, niż wyłącznie rękoma przy klawiaturze, wtedy istnieje duże ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach głębokich. Jest to bardzo groźna choroba, która może nawet doprowadzić do zgonu. Nie można jej lekceważyć, dlatego warto przynajmniej raz na godzinę przespacerować się i zrobić sobie przerwę.

Stany lękowe i depresja

W przypadku siedzącego trybu życia można zaszkodzić sobie nie tylko pod względem fizycznym, ale także umysłowym. Okazuje się, że wiele godzin przed komputerem i brak ruchu sprzyja wystąpieniu depresji z powodu pewnego stanu rozleniwienia oraz brakiem jakiejkolwiek motywacji do tego, by rozpocząć aktywność fizyczną. Co więcej, z czasem pojawia się także smutek i rozdrażnienie.

Nowotwory

Siedzący tryb życia zbiera także żniwo w postaci osób chorujących na nowotwory, szczególnie jelita grubego. Zgodnie z badaniami aż 43 tysiące osób z tym rodzajem nowotworu z 49 tysięcy wykazuje związek między siedzącym trybem a chorobą. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o regularnych przerwach, ponieważ nawet od krótkiego spaceru może zależeć nasze przyszłe życie.

ZOBACZ TEŻ