Jak zarobić jako uczeń? Udzielaj korepetycji!

0
Jak zarobić jako uczeń?

Każdy chciałby zarabiać dużo pieniędzy. Jednak aby tak się stało, najpierw musimy poświęcić wiele lat na naukę. Czas szkoły, studiów, to czas w którym nawiązujemy nowe znajomości. Niestety nie wszyscy mają pieniądze na wyjścia ze znajomymi, nowe, markowe ubrania i inne tego typu rzeczy. Robi się nam smutno, gdy słyszymy jak nasi znajomi chwalą się nowym telefonem, a my mamy stary kilkuletni telefon. Jednak możemy sami zarobić na swoje potrzeby. W świetle prawa możemy legalnie pracować od 16 roku życia za zgodą rodziców.

Sposoby na zarobek jako uczeń/student

Roznoszenie ulotek to praca, którą może wykonywać każdy. Nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Możemy roznosić ulotki na mieście, w najbardziej uczęszczanych miejscach, lub możemy wkładać je do skrzynek pocztowych w blokach i domach. Żeby pracować w ten sposób najlepiej udać się do restauracji, pizzerii, i innych lokali rozrywkowych, a następnie spytać się czy nie szukają kogoś do roznoszenia ulotek. Z tego typu działalności możemy zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Czas pracy, jak i zarobek zależą od nas. Możemy roznosić ulotki z kilku lokali, dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy.

Jako student możemy dawać korepetycje z przedmiotów szkolnych. Jeśli jesteśmy dobrzy w jakimś przedmiocie, to śmiało możemy zamieścić ogłoszenie w internecie. Stawki za korepetycje są różne, i zależą od wieku klienta. Więcej zapłaci nasz uczeń, który jest w liceum, niż ten, który jest w podstawówce. Z tej pracy możemy śmiało zarobić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego ile czasu możemy poświęcić na udzielanie korepetycji. Również po skończeniu studiów możemy, w ten sposób, dorabiać sobie do pracy na etacie.

W dobie internetu możemy również tutaj szukać sposobów na zarobek. Może to być wypełnianie płatnych ankiet przez internet. Zarobek z tego tytułu jest jednak dość mały. Żeby zarobić większą ilość pieniędzy musimy zarejestrować się na kilku stronach z ankietami, i dzięki temu zarobimy więcej. Tą metodą zarobimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Jednak tutaj zarobek nie jest stały, gdyż może się zdarzyć że przez kilka miesięcy nie będzie ankiet skierowanych do nas.

Kolejny sposób jest dla osób, które lubią zwierzęta. Wielu właścicieli zwierząt wyjeżdża na wakacje, urlop, lub służbowo. W tym okresie nie zawsze mogą znaleźć opiekuna dla swoich pupili. I w tej sytuacji pojawią się dla nas okazja do zarobku. Możemy zamieścić na portalu ogłoszeniowym informacje, że zajmiemy się zwierzętami na czas wyjazdów. Możemy np. wyprowadzać psy na spacer, karmić je, czy wziąć je do siebie na czas nieobecności właściciela. Co prawda istnieją już hotele dla zwierząt, jednak my możemy zaproponować niższe stawki. Opieka nad zwierzęciem jest obowiązkiem, ale jeśli się poświęcimy, to możemy zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Ostatnią rzeczą jest to żeby nie wyrzucać starych rzeczy, takich jak meble czy odzież. Najpierw warto spróbować sprzedać je w internecie. Jeśli są w dobrym stanie to nie będzie z tym problemu, a dzięki temu będziemy mieć więcej pieniędzy.

3 najciekawsze metody nauki słówek z języka obcego. Sprawdź!

0
3 najciekawsze metody nauki słówek z języka obcego. Sprawdź!

Problem z zapamiętywaniem słówek to zdecydowanie jedna z najczęstszych trudności wiążących się z nauką nowego języka. Nie ma jednak nic, z czym nie można by sobie było w jakiś sposób poradzić.

Wybieramy kredyt gotówkowy

0
Wybieramy kredyt gotówkowy

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez korzystania z produktów bankowych. Korzystamy z nich na każdym kroku, na przykład robiąc zakupy czy też finansując zakup mieszkania lub innych dóbr i usług. Banki to instytucje, które obecne są w przestrzeni publicznej od bardzo wielu lat. Jednak za sprawą nowoczesnych technologii ich oferta dynamicznie się zmienia i odważnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów.

Weźmy na przykład taki kredyt gotówkowy. Jest to jeden z najbardziej popularnych instrumentów finansowych. Od zawsze służy do zaspokajania potrzeb, które nie są możliwe do sfinansowania za pomocą naszych standardowych dochodów. W czasach przed wynalezieniem internetu zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiązało się ze zwiedzaniem placówek bankowych i kolekcjonowaniem promocyjnych ulotek. Było to ciężkie zadanie, ponieważ na rynku bankowym funkcjonuje kilkanaście podmiotów.

Zapoznanie się z ofertą każdego z nich było praktycznie niewykonalne. Obecnie problem rozwiązuje kredyt gotówkowy przez internet. Nie musimy nawet zapoznawać się z każdą stroną banku z osobna. Po to właśnie wymyślono pasaże finansowe, czyli portale skupiające wszystkie oferty bankowe w jednym miejscu. W takim portalu znajdziemy nie tylko kredyty, ale również pożyczki gotówkowe, czy produkty z sektora oszczędnościowego. Siłą takiego portalu jest różnorodność i bogactwo prezentowanej oferty.

Przeglądając na przykład kredyty gotówkowe online na get-money.pl znajdziemy kilkanaście ciekawych ofert, spośród których znajdziemy na pewno coś dla siebie. Dostajemy wszystko w skondensowanej i łatwej do przyswojenia formie tabelek i grafik. Gdy znajdziemy odpowiednią ofertę dla siebie to nie pozostaje nic innego, jak tylko wypełnić wniosek. Wszystko możemy zrobić bez potrzeby udawania się do placówki bankowej, gdyż konsultant bankowy skontaktuje się z nami telefonicznie i przedstawi szczegółowe warunki oferty. Korzyści z wyboru najlepszej oferty odczujemy z pewnością w naszym portfelu.

Auschwitz Birkenau krakow

0
Auschwitz Birkenau krakow

Auschwitz Birkenau to były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, położony na terenie miasta Oświęcim, około 70km na zachód od Krakowa. Nazwa Auschwitz, to nic innego jak niemiecka nazwa Oświęcimia, podobnie jak Birkenau – Brzezinka oraz Monowitz – Monowice. Miejscowości te zostały wcielone do III Rzeszy i administracyjnie znalazły się na terenie Niemiec po wybuchu II Wojny Światowej.

Auschwitz Krakow

Obóz został założony wiosną 1940 r.  i istniał aż do stycznia 1945 r. Przez ten czas był rozbudowywany, aby ostatecznie składać się z trzech części:

 • Auschwitz I (Oświęcim) – obóz macierzysty, który stanowił głównie miejsce pracy przymusowej dla więźniów. Był też centrum zarządzającym dla powstających pozostałych części obozu.
 • Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) – na początku obóz koncentracyjny, później miejsce eksterminacji. To tu stały komory gazowe oraz krematoria.
 • Auschwitz III – Monowitz (Monowice) – obóz pracy przymusowej w zakładach Buna-Werke koncernu IG Farben.

Auschwitz Tours

Ze względu na sytuację na froncie, naziści zaczęli przygotowywać się do likwidacji obozu już latem 1944 r. Z końcem roku wstrzymano rozbudowę i zaczęto zacierać ślady zbrodni. Ostatni Apel odbył się 17 stycznia 1945 r. i był to czas rozpoczęcia tzw ” marszów śmierci” do obozów w głębi Rzeszy. Wyzwolenia doczekało się 7,5 tysiąca więźniów, którzy pozostali w obozie. Niestety część z nich zmarła, mimo wysiłków lekarzy.

Obóz stał się obiektem muzealnym w 1947 roku, a w 1979 r. jako jedyny obóz koncentracyjny na świecie, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Auschwitz-Birkenau Tour

Auschwitz Birkenau jest miejscem masowo odwiedzanym przez turystów. Chętnie korzystają oni z jednodniowych wycieczek organizowanych przez firm krakowskie. Ceny wahają się od 100 do 200 zł i zawierają w sobie transport w obie strony, bilety wstępu oraz opiekę przewodnika. Wycieczki takie trwają około 8 godzin, wliczając dojazd. Samo zwiedzanie zajmuje minimum 3,5 godz.

Dostępne są różne warianty zwiedzania: ogólne, trwające 2,5 – 3,5 godziny, zwiedzanie studyjne, jednodniowe, trwające 6 godzin oraz zwiedzanie studyjne dwudniowe, które każdego dnia trwa około 4 godz. Termin zwiedzania można zarezerwować na stronie internetowej. Odwiedzający indywidualnie mogą zwiedzać muzeum samodzielnie, bądź dołączyć do grupy z przewodnikiem.

Udostępnione jest zwiedzanie bez przewodnika w określonych godzinach, na podstawie bezpłatnych kart wstępu. Możliwe jest zamówienie przewodnika, władającego językiem obcym, zarówno dla grup zorganizowanych jak i dla turystów indywidualnych.

Wycieczki do Auschwitz Krakow

Zalecane jest aby przybyć na miejsce około 30 minut przed rozpoczęciem zwiedzania, należy bowiem przejść kontrolę bezpieczeństwa. Na teren muzeum można wnieść bagaż o wymiarach nie większych niż 30 x 20 x 10 cm. Ze względu na fakt, że zwiedzanie odbywa się w dużej części na terenie otwartym, zaleca się przygotowanie odpowiedniej odzieży.

W przypadku opadów trzeba zaopatrzyć się nie tylko w kurtkę przeciwdeszczową, ale również w odpowiednie obuwie, gdyż teren po deszczu staje się błotnisty. Z kolei w dni słoneczne, należy mieć ze sobą nakrycie głowy. Dozwolone jest robienie zdjęć i filmowanie na potrzeby własne, bez użycia statywu i lampy błyskowej,  z wyłączeniem bloku nr 4, sali nr 5 oraz podziemi bloku nr 11.

Obóz Auschwitz Krakow

Aby w pełni skorzystać z oferty muzeum, zalecane jest odwiedzenie zarówno Auschwitz, jak i Auschwitz-Birkenau. Na każdą część trzeba przeznaczyć przynajmniej półtorej godziny. Są one oddalone od siebie o 3,5 km. Odcinek ten można pokonać zarówno pieszo, jak i regularnie kursującymi busami muzealnymi. Osoby, które są zainteresowane pogłębieniem wiadomości o Auschwitz, mogą skorzystać z oferty wykładów, seminariów i warsztatów organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Źródło: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

Jak nowocześnie wyposażyć szkołę?

0
Jak nowocześnie wyposażyć szkołę?

Szkoła to bez wątpienia miejsce, w którym dzieci spędzają dużo czasu, dlatego to, w jakich wnętrzach przebywają i z jakiego sprzętu korzystają, jest bardzo ważne. Powinna ona zapewnić uczniom możliwość komfortowej nauki, przyjemne spędzanie czasu na przerwach, oraz możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Do tego oczywiście każdy element wyposażenia powinien być w stu procentach bezpieczny i nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia uczniów.

W szkole jak w domu

Świat dzieci jest kolorowy i wypełniony sympatycznymi zabawkami oraz innymi przedmiotami. Nowoczesna szkoła powinna być taka sama, dlatego warto podczas wybierania wyposażenia sal, a także takich pomieszczeń jak świetlica lub stołówka, wziąć pod uwagę przyjazne, bezpieczne rozwiązania, takie jak kolorowe siedziska, dywany oraz dekoracje ścienne. Inspiracji można szukać w ofercie sklepu Moje Bambino, gdzie znajduje się wiele praktycznych mebli i elementów składających się na wyposażenie szkoły.

Szkoła jasna, szkoła przyjazna

Nowoczesna szkoła to miejsce, w którym dzieci powinny czuć się dobrze. Nie znaczy to, iż ściany powinny być pokryte jaskrawymi, krzykliwymi kolorami, ale nie mogą także być szare i nudne. Za najbardziej odpowiednie kolory, sprzyjające koncentracji uważa się lekką żółć i pomarańczowy, natomiast zielenie i błękity wpływają na uczniów uspokajająco. Sklep Moje Bambino oferuje między innymi szafki na podręczniki wykończone w tej kolorystyce oraz dostępne w wielu kolorach wszelkiego rodzaju pojemniki na zabawki, doskonałe do świetlic szkolnych.

Aż chce się uczyć

Nie wolno zapomnieć jednak, iż wyposażenie szkoły ma służyć przede wszystkim nauce. Musi ono zatem nie tylko być estetyczne, przyjazne dla dziecka, ale praktyczne i wygodne. Krzesełka, ławki, dodatkowe elementy takie jak szafki na akcesoria muszą być dopasowane do wzrostu dzieci, do ich potrzeb oraz zapewnić prawidłową pozycję podczas kilku godzin spędzonych na siedząco. Zapobiega to powstawaniu wad postawy i zwiększa poziom koncentracji. W sklepie Moje Bambino znaleźć można zestawy stołów oraz krzeseł szkolnych w różnej wielkości, a także regulowane stoliki do sal komputerowych wyposażone w wysuwane półki.

Warto jest pamiętać, że dzieci otoczone ergonomicznymi, a jednocześnie kolorowymi i wygodnymi mebelkami, chętnie będą wracać każdego dnia do szkoły. Przyjazne elementy wyposażenia oraz dostosowane do wieku uczniów przybory szkolne, takie jak mapy, pomoce naukowe czy sprzęt sportowy sprawią, że łatwiej będą oni przyswajać wiedzę i mniej stresować się codziennymi obowiązkami.

Jak zdobyć uprawnienia na wózek widłowy?

0
Jak zdobyć uprawnienia na wózek widłowy

Uprawnienia na wózek widłowy pozwalają na szybkie znalezienie, dobrze płatnej pracy. Wysokiej klasy specjaliści są zatrudniani w magazynach międzynarodowych firm. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem, ich pensje są godne pozazdroszczenia.

Egzamin na wózek widłowy. Kto może ubiegać się o uprawnienia?

Styczeń 2018 był ostatnim miesiącem, gdy egzamin na wózek widłowy był przeprowadzany przez zewnętrzne firmy szkoleniowe. Od tego czasu egzaminy są organizowane i  przeprowadzane przez Urząd Nadzoru Technicznego.

Test jest znacznie trudniejszy i wymaga nabycia wielu umiejętności i specjalistycznej wiedzy, związanej z obsługą wózka widłowego.

Kandydaci, którzy chcą podejść do egzaminu, muszą spełnić kilka obowiązkowych kryteriów:

 • Ukończony 18 rok życia.
 • Odpowiednia sprawność fizyczna i psychiczna, która pozwoli na prowadzenie wózka widłowego.
 • Ukończyć kurs na prowadzenie wózków widłowych. Musi on zostać potwierdzony certyfikatem, który potwierdzi nabyte umiejętności.
 • Imienne pozwolenie od pracodawcy, który zezwala nam na prowadzenie wózka widłowego na terenie zakładu.

Najczęściej, kandydaci ubiegają się o zezwolenie na prowadzenie wózków o kategorii ‘II WJO’, czyli wózki jezdniowe podnośnikowe, z wyłączeniem wyspecjalizowanych i ze zmiennym wysięgiem.

Jak wygląda test na wózek widłowy?

Egzamin składa się z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. Samo przystąpienia do egzaminu wiąże się z kosztem 152,00 zł i trwa maksymalni dwie godziny zegarowe. Najczęściej odbywa się na hali magazynowej Twojego pracodawcy. Wynik egzaminu uzyskasz od razu po jego zakończeniu.

Egzamin przygotowany przez UDT, kompleksowo sprawdzi Wasze umiejętności praktyczne i wiedzę z zakresu prowadzenia i obsługi wózka widłowego. Solidne przygotowanie merytoryczne i ćwiczenia praktycznie sprawią, że egzamin nie przysporzy Wam żadnej trudności.

Jak przygotować się do egzaminu?

 • Solidny kurs przygotowawczy to absolutna podstawa. Szczególnie po zmianach wprowadzonych przed UDT. Kieruj się jakością szkolenia, niekoniecznie najniższą ceną.
 • Naucz się wszystkich manewrów, jakie mogą pojawić się na egzaminie. Możesz być pewny, że będziesz musiał je wykonać. Powtarzaj je do skutku, aż dojdziesz do perfekcji.
 • Jeżeli nie wiesz jak poprawnie wykonać jakiś manewr, nie przejmuj się. Na YouTubie znajdziesz mnóstwo filmików, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu. Wesprzyj się wiedzą i umiejętnościami innych!
 • Praktyka to tylko jedna część egzaminu. Musisz jeszcze zdać egzamin teoretyczny. Opracowane arkusze znajdziesz na stronie odpowiedzi.com.pl.

Jakie pytania mogą pojawić się na egzaminie teoretycznym?

 • Jak sprawdzić stan techniczny wózka?
 • Jakie zabezpieczenia ma wózek jezdniowy?
 • Jak znasz mechanizmy wózka?

Jakie zadania mogą pojawić się na egzaminie praktycznym?

 • Wyjechać z zastawionego miejsca
 • Wyjąć i odstawić paletę z regału
 • Sprawdzić działanie urządzeń zabezpieczających i hamulców

Jeżeli potrafisz już odpowiedzieć na powyższe pytania i wykonać zaprezentowane zadania. Znaczy to, że jesteś dobrze przygotowany do egzaminu na wózek widłowy. Na dzień przed egzaminem przypomnij sobie cały materiał, a o wynik testu możesz być spokojny.

Psychoterapia – co to jest i na czym polega?

0
Psychoterapia - co to jest i na czym polega?

Korzystanie z usług terapeuty niestety w naszym kraju wciąż traktowane jest jako coś zbędnego. Nie mamy oporów, aby udać się do specjalisty leczącego ciało, natomiast ktoś, kto pomaga nam w sytuacji kryzysów emocjonalnych, bywa postrzegany jako osoba mało kompetentna, a czasem nawet parająca się niekonwencjonalnymi metodami wykraczającymi poza zakres akademickiego szkiełka. Na szczęście sytuacja powoli się zmienia na lepsze i coraz chętniej sięgamy po tego rodzaju pomoc.

Ile czasów ma język angielski?

0
Ile czasów ma język angielski?

W języku polskim wyróżniamy trzy podstawowe czasy gramatyczne – przeszły, teraźniejszy i przyszły. Często zaskoczeniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim, jest fakt, że w tym języku występuje aż dwanaście czasów! Na początku może brzmieć to niepokojąco, ale w rzeczywistości czasy w języku angielskim są niezwykle logiczne.

Dlaczego Polskie uczelnie tak chętnie przyjmują studentów zza granicy?

0
Dlaczego Polskie uczelnie tak chętnie przyjmują studentów zza granicy?

Polskie uczelnie są coraz częściej wybierane przez studentów z zagranicy, a same uczelnie o takich studentów zabiegają. Jest to korzyść obopólna – młodzi ludzie z zagranicy mogą uczyć się na dobrych uczelniach ze światowym poziomem, w kraju o stosunkowo niskich kosztach życia, a uczelnie dostają dodatkowe gratyfikacje od Państwa i mogą organizować międzykulturowe zajęcia. Najwięcej zagranicznych studentów wybiera stolicę naszego kraju. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego studia w Polsce są tak bardzo atrakcyjne?

Wielokulturowa, otwarta Warszawa, czyli studia w Polsce

Jak na dużą europejską stolicę przystało, ma do zaoferowania bardzo wiele, zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jest to miasto pełne atrakcji kulturalnych, miejsc z dobrym jedzeniem, klubami, kawiarniami, w Warszawie odbywają się koncerty i festiwale filmowe. Jest tam więc wszystko, co jest ważne dla studentów. Równie ważne, jak sama uczelnia. Tutaj także jest spory wybór, bowiem w samej warszawie jest kilkanaście prywatnych uczelni, które oferują zróżnicowane poziomy i kierunki kształcenia. Dlatego młodzi ludzie zjeżdżający nawet z drugiego końca świata mogą uczyć się kierunku, który najlepiej oddaje jego zainteresowania. Ponadto tytuły, dyplomy i certyfikaty wydawane przez polskie uczelnie mają dokładnie takie samo znaczenie na zagranicznych rynkach pracy. Wielokulturowość, mnogość wyboru interesujących dziedzin życia i rozrywki sprawiają, że Warszawa jest jednym z najczęściej wybieranych przez zagranicznych studentów miast w Polsce. Warto także zaznaczyć, że koszty życia w Polsce są stosunkowo dużo niższe niż w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji. To także ma wpływ na wybory młodych ludzi, którzy za granicą utrzymują się głównie ze stypendiów lub pieniędzy od rodziców.

Studenci z zagranicy to skarb uczelni

Im więcej studentów z zagranicy wybiera daną uczelnię, tych większy jest to dla niej prestiż. Wybór tego, a nie innego miejsca na mapie Europy to znak, że dana uczelnia jest poważana na arenie międzynarodowej. Poza prestiżem uczelnie mogą także liczyć na spore dofinansowania z Unii Europejskiej bądź z różnego rodzaju innych funduszy. Dzięki temu możliwe jest nie tylko podnoszenie kwalifikacji kadry wykładowców, ale także poprawa jakości studiowania, stanu budynku, unowocześnianie sprzętów. Wszystko to są wzajemnie napędzające się koła, które przynoszą korzyści także polskim studentom. Uczelnie ponadto dostrzegają możliwości dla swoich studentów, którzy dzięki obcowaniu z odmiennymi kulturami mogą poznawać świat, zawierać przyjaźnie.

Studiowanie w Polsce jest zatem nie tylko tanie, ale przede wszystkim bardzo rozwijające. Czy to uczelnie prywatne, czy państwowe, wszystkie oferują bardzo wysoki poziom kształcenia, dużo dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania studentów, a także całą masę atrakcji w samym mieście.

Atuty studiowania w Warszawie

0
Atuty studiowania w Warszawie

Wybór uczelni zasadniczo kreśli przyszłość młodego człowieka, który staje przed wyborem nie tylko samego kierunku kształcenia, ale przede wszystkim i zakresem wiedzy. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że ten sam kierunek studiów na różnych uczelniach może odbiegać od siebie przede wszystkim poziomem.

ZOBACZ TEŻ