trener biznesu
Fot. Pexels.com

Trener biznesu to nowa dziedzina w naszym kraju. Osoba na tym stanowisku prowadzi szkolenia z umiejętności miękkich oraz specjalistycznych w danej dziedzinie jak marketing czy sprzedaż. Wiele osób dalej powtarza mit, że trener niewiele robi, a zarabia ogromne pieniądze. Jak jest naprawdę? 

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/trener-biznesu-ile-zarabia-jak-nim-zostac-czym-sie-zajmuje/

Czym zajmuje się trener biznesu?

Osoba na tym stanowisku to głównie szkoleniowiec. W zależności od swojego wykształcenia i doświadczenia może wspierać w rozwijaniu umiejętności miękkich jak asertywność, budowanie pewności siebie, kreatywność, radzenie sobie ze stresem, organizacja czasu. 

Trener umiejętności biznesowych może także rozwijać kompetencje innych w swojej specjalizacji, a ich może być wiele. Najbardziej rozwiniętymi branżami na ten moment są marketing oraz sprzedaż, a także szeroko pojęte zarządzanie projektami.

Ile zarabia trener biznesu?

Zarobki na tym stanowisku są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od posiadanego doświadczenia oraz renomy. W ostatnim czasie ważne jest także bycie w mediach społecznościowych.

Innym czynnikiem, który różnicuje zarobki w branży to ilość wykonywanych w miesiącu szkoleń oraz czas ich trwania. Ważne jest również to czy jest to szkolenie wewnętrzne czy zewnętrzne.

Jednak uogólniając, w Polsce renomowany trener biznesu może zarobić od 500 zł do nawet 2000 zł za jedno szkolenie. Oczywiście stawka jest uśredniona. Początkująca osoba często zaczyna od nieco niższych stawek.

Jak zostać trenerem biznesu?

Osoby, które chcą rozpocząć pracę trenera muszą posiadać zarówno umiejętności miękkie jak autoprezentacja czy pewność siebie. A także wiedzę z zakresu, z którego chcą szkolić. Ponadto zanim wyjdzie się na salę szkoleniową warto ukończyć szkołę trenerską.

Trwa ona najczęściej rok. W tym czasie zdobywa się wiedzę o prezentowaniu, zarządzaniu grupą, procesami grupowymi, tworzeniu prezentacji multimedialnych. Poruszane są także kwestie jak zrobić dobre szkolenie, z którego uczestnicy wyniosą oczekiwaną wiedzę.

Zostanie trenerem biznesu polecane jest osobom, które już mają pewne doświadczenie zawodowe. W takiej sytuacji będą dzieliły się z uczestnikami nie tylko teorią, ale praktyką. Warto pamiętać, że wyniki jakie osiąga się w tym zawodzie są zależne głównie od indywidualnego zaangażowania.

Zobacz też: http://www.investray.pl/jak-uporac-sie-z-prokrastynacja/