Darmowe programy do projektowania domów

Nie trzeba być profesjonalistą i architektem w jednym, by móc wykreować swój własny wymarzony dom. O ile bardzo zaawansowane oprogramowanie to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych, tak w przypadku mniejszych odpowiedników można skorzystać chociażby z darmowych wersji software.

Poniżej znajduje się kilka propozycji interesujących programów komputerowych, które dają ciekawe możliwości stworzenia własnego domu. Część z nich to pełne wersje, które można testować przez 30 dni. Oczywiście programy te mają także swoje wady, które jednak osobom amatorsko podchodzącym do sprawy na pewno nie będą przeszkadzać.

Program w wersji demo – Arcon 6

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na stworzenie własnej dokumentacji technicznej, a także wykreowania odpowiedniej wizualizacji budynku. Co więcej, można także stworzyć odpowiednie wyposażenie oraz otoczenie. Program umożliwia prace w dwóch trybach: w trybie konstrukcji oraz w trybie projektu.

Program całkowicie darmowy – Sweet Home 3D

Program jest nie tylko darmowy, ale także mocno rozbudowany, co z pewnością ucieszy miłośników architektury, którzy nie chcą inwestować w drogie rozwiązania. Można w nim zaprojektować zarówno dom, jak i mieszkanie. Zaletą programu jest także jego interfejs.

Przejrzysty i czytelny pozwala intuicyjnie przemieszczać się między poszczególnymi elementami i funkcjami. Oprócz powyższych atutów, ważna jest także możliwość zaaranżowania kreowanych pomieszczeń. Program daje możliwość skorzystania z widoku 3D oraz 2D.

Projektowanie w 2D – A9CAD

Oprogramowanie A9CAD umożliwia tworzenie projektów w 2D. Co więcej, wyposażono go w dwa różne moduły, dzięki którym rysowanie i podgląd obrazu z możliwością edytowania treści nie stanowi żadnego problemu. Warto także wspomnieć, że w programie można także wprowadzać liczne parametry i wartości na potrzeby projektowe. Jest to ciekawe i godne polecenia oprogramowanie, jednak w wersji darmowej nie ma dostępu do wszystkich pożądanych narzędzi.

Google SketchUp

Producenci Google wiedzą, o czym mogą marzy amatorzy architektury. Stworzyli oni program, dzięki któremu można w każdej chwili zaprojektować swój wyśniony dom, czy inne budynki bez względu na ich wielkość.

 

Darmowe programy do projektowania domów

Można także pomyśleć o kwestii remontu i podjąć próbę stworzenia ciekawych dodatków do już istniejącej zabudowy. Wszystko to w jednym programie, którego obsługa jest bardzo łatwa ze względu na intuicyjny interfejs.

Jeśli ma się smykałkę do projektowania i pewną wiedzę w tym temacie, prezentowany program da się wykorzystać także jako narzędzie współpracujące z Google Earth i wieloma skryptami.

Ostatnia propozycja aplikacji – Sam zaprojektuj dom, wnętrze i ogród

Tytuł dosyć długi, jednak całkiem wymowny. Wiadomo, jakie opcje będzie można wykorzystać zatem w tym oprogramowaniu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, poruszanie się po niej jest raczej intuicyjne. Warto dzięki niej zaprojektować pożądany budynek, jego wnętrza oraz całe otoczenie. Co więcej, można swoje dzieło zobaczyć kolejno w wizualizacji 3D oraz skorzystać z licznych elementów dekoracyjnych w postaci architektury ogrodowej oraz roślin.