Jak wybrać obsługę prawną firm?

Każdy przedsiębiorca świetnie wie, że obsługa prawna firm jest bardzo istotna. Stanowi ona gwarancję bezpieczeństwa, zgodności z prawem wszelkich umów i dokumentów, a także umożliwia lepszą kontrolę przedsiębiorstwa i pomoc prawną w nagłych sytuacjach. Tych zadań nie jesteśmy w stanie sami wykonać, dlatego potrzebujemy pomocy profesjonalistów.

Profesjonalista profesjonaliście nierówny

Niemniej jednak każdy z nas świetnie się orientuje, że w każdym zawodzie bywają lepsi i gorsi specjaliści. Tak samo wygląda obsługa prawna firm – są kancelarie, które doskonale wywiązują się z powierzonego im zadania i takie, które tego niestety nie robią. Jak zatem wybrać te najlepsze kancelarie? Czym się kierować podczas wyboru obsługi prawnej firm?

Krok 1 – specyfika obsługi prawnej firm

Na początek warto samemu siebie odpowiedzieć na pytanie, czego w zasadzie oczekujemy. Czy potrzebna nam jest kompleksowa obsługa prawna firmy czy też może przyda nam się jedynie kilka funkcji jak np. specjaliści od prawa handlowego albo od handlu nieruchomościami? Zacznijmy szukać kancelarii i prawników według tego, na czym nam zależy.

Krok 2 – wizyta i rozmowa

Kiedy już zdecydujemy, jakiego zakresu obsługi prawnej firm potrzebujemy i wytypujemy kancelarie, warto wybrać się tam na rozmowę. Sprawdźmy, jak prawnicy się odnoszą do nas, jako klientów, czy na pewno zaufamy danym osobom itd.

Krok 3 – opinie i komentarze

Dobrze jest także sprawdzić, czy dana kancelaria specjalizująca się w obsłudze prawnej firm posiada jakieś referencje od znanych firm albo czy ktoś znany korzysta z ich usług. Dobrze jest także podpytać znajomych oraz sprawdzić komentarze w internecie. Ostatnie źródła na pewno nie będą zbyt obiektywne, jednak mogą okazać się prawdziwsze niż oficjalne referencje.

Krok 4 – cena i renoma kancelarii

Teraz przechodzimy do ostatniego punktu. Często pojawia się pytanie, jaka obsługa prawna firm jest lepsza – ta prowadzona przez nową kancelarię czy wręcz przeciwnie? Otóż tu trudno dać jednoznaczną odpowiedź – nowe kancelarie często chcą się wykazać, więc bardziej im zależy, z kolei zaś starsze mają więcej doświadczenia. Podobnie jest z ceną – to także nie jest za dobry parametr. Wysoki koszt obsługi prawnej firm wcale nie oznacza na pewno wysokiej ich jakości i odwrotnie. Uważajmy tylko na podejrzanie niskie i wysokie kwoty.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl