Jakie piaskownice są dostępne na rynku

Masz niezagospodarowany kawałek ogrodu i małe dziecko? Chcesz sprawić swojemu wychowankowi radość, a przy tym dbasz o to, aby jak najwięcej spędzał czasu na dworze? Jeśli tak – dobrym rozwiązaniem może być kupno piaskownicy. Przekonaj się dlaczego.

Dlaczego warto?

Piaskownice kojarzą nam się głównie z publicznymi placami zabaw, gdzie często jest wiele dzieci naraz. Jednak możesz sprawić, że ten obszar zabaw będzie dostępny dla Twojego dziecka bez wychodzenia z ogródka. To rozwiązanie znajduje wielu zwolenników. Przede wszystkim daje wspomniany komfort własnej piaskownicy blisko domu. Zabawa w piasku jest dla dzieci bardzo zajmująca, często wspiera kreatywność, jest zajęciem na świeżym powietrzu. Nie bez powodu kojarzy się z morzem i wielogodzinnym budowaniem fortec i innych budowli.

Jakie rodzaje piaskownic są dostępne na rynku i jakie są ich zalety?

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonana jest piaskownica warto postawić na drewno – jest to materiał naturalny, nie nagrzewa się na słońcu, dobrej jakości drewno jest odporna na upływ czasu, drewniana piaskownica może też świetne wizualnie pasować do ogrodu. Oczywiście nie musi to być surowe drewno – rynek oferuje kolorowe piaskownice (malowane farbą), które na pewno przypadną dzieciom do gustu.

Jeśli chodzi zaś o budowę – istnieją piaskownice zbudowane z desek i z bali. Oba te rozwiązania spełnią wymagania klientów – są wytrzymałe, atrakcyjne wizualnie, solidne – głównym kryterium będzie więc kwestia gustu rodzica (oraz oczywiście dziecka :)).

Istnieje także oddzielny typ piaskownic – piaskownice edukacyjne, które zawierają w swojej budowie dodatkowe elementy do zabawy dla dziecka.

Jakie dodatkowe elementy warto dobrać do piaskownicy?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad zasuwanym elementem piaskownicy, co pomoże przy utrzymania czystości jej wnętrza. Innym elementem jest zadaszenie piaskownicy, które podczas zabawy chroni dziecko przed silnym słońcem, a także przed deszczem.

Dobrać można również dodatkowe elementy służące dziecku do zabawy (np. stoliki, tablice itp.)

Gdzie szukać dobrych jakościowo piaskownic?

Opierając się na opiniach klientów, przystępnością cen, trwałością wykonania, potwierdzonymi przez kupujących – warto postawić na firmę Avis: https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice. W ofercie tej firmy znajdują się wszystkie wymienione rodzaje piaskownic i dodatkowe elementy.