Strategia Carry Trade

Każdy trader, który zdaje sobie sprawę ze zmienności na rynku walutowym, nie rozpoczyna swojej przygody z tradingiem bez opracowania i przetestowania solidnego planu, który obejmuje każdy aspekt handlowania, od wyboru setupu, przez warunkowanie otwarcia pozycji, jej aktywne zarządzanie aż po zamknięcie.

Z reguły plan handlowy jest tworzony w oparciu lub choćby ze śladowym wykorzystaniem dobrze wszystkim znanych strategii. Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych strategii jest strategia Carry Trade, która po pierwsze umożliwia nam handel nawet w okresie minimalnej zmienności. Czym dokładnie jest strategia Carry Trade? W jaki sposób warto wykorzystać strategię Carry Trade w swoim handlu?

Czym dokładnie jest strategia Carry Trade

Carry Trade to strategia, którą możemy wykorzystywać w celu osiągnięcia długoterminowego zysku. Genezą i bazą opracowania całej tej strategii są różnice w stopach procentowych ustalane przez Banki Centralne na całym świecie. Jeśli my sprzedamy walutę, która charakteryzuje się niską wartością stóp procentowych, fundusze to możemy wykorzystać do zakupu danej waluty, której stopy procentowe są znacznie wyższe. Zysk, który możemy realizować, wynika z prostej różnicy w wartościach stóp procentowych. Jest to bardzo skuteczna strategia, jednak jedynie wtedy, gdy mamy pewność niezmienności obecnie aktualnych stóp procentowych. W przypadku zastosowania dźwigni nagła zmiana polityki monetarnej jednego z Banków centralnych może prowadzić do wygenerowania poważnych strat na naszym rachunku.

W jaki sposób możemy prowadzić handel z wykorzystaniem strategii Carry Trade

Opis strategii Carry trade wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla inwestorów obracających ogromnymi kwotami. Jednak nawet wtedy, gdy do dyspozycji na naszym rachunku rzeczywistym mamy małą kwotę (jeśli zastanawiasz się nad ciekawą ofertą rachunku forex, przeczytaj więcej tutaj), strategię Carry Trade możemy realizować dzięki tak zwanemu Swapowi. Swap, czyli realne odzwierciedlenie różnicy pomiędzy wartością stóp procentowych różnych walut jest naliczany każdej nocy. Każdy, kto kiedykolwiek pozostawił transakcję otwartą na noc, zauważył, że różnica dodatnia pozwala na generowanie dodatkowego zysku. Różnica ujemna natomiast obciąża nasz depozyt. Jeśli interesuje nas generowanie zysku w ten sposób, warto zwrócić uwagę na to, jak kształtuje się różnica w wartościach stóp procentowych poszczególnych par. Tę informację możemy sprawdzić pod poniższym linkiem. Carry Trade to bardzo ciekawa strategia, która może zwiększyć dodatkowo nasze zyski generowane w ramach naszego własnego planu inwestycyjnego.