kredyt

Z roku na rok do Polskiej bazy dłużników wpisywanych jest coraz więcej osób. Wpływ na to, że coraz więcej osób przestaje radzić ze swoimi zobowiązaniami, może mieć wiele czynników. Jednym z najpopularniejszych jest gorsza płynność finansowa przez utratę pracy lub też nieodpowiedzialne zaciąganie coraz to nowszych kredytów i pożyczek. Nie ważne jednak czemu spłata zobowiązań jest dla nas trudna, zawsze stanowi to poważny problem i obciążenie dla domowego budżetu. Jak poradzić sobie z taką sytuacją i czy kredyt dla zadłużonych jest możliwy?

Gdzie szukać kredytu mając długi?

Osoby, które chcą unormować w jakiś sposób swoją sytuację finansową bardzo często myślą o zaciągnięciu kolejnego kredytu, aby móc spłacić dotychczasowe długi. Dodatkowa gotówka może też przydać się w momencie, gdy brakuje nam pieniędzy na opłacenie codziennych potrzeb. Stąd często pojawia się pytanie, gdzie osoby zadłużone powinny szukać pomocy finansowej. Cóż, nie jest to takie proste, a tradycyjne banki niechętnie pochodzą do udzielania pieniędzy osobom, które mają problem ze spłatą swoich długów. Jest tak, ponieważ trudna sytuacja finansowa wiąże się zazwyczaj ze złą zdolnością kredytową. Jak wiadomo jest ona niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt w banku https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/.

Podczas analizy zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważne jest m.in. zatrudnienie, dochody oraz koszty utrzymania i aktualnych zobowiązań. Nawet jeśli kredytobiorca posiada stałą pracę, ale jego historia kredytowa nie jest zbyt dobra, to może liczyć się z tym, że bank negatywnie odpowie na jego wniosek o udzielenie kredytu. Osoby bardzo zadłużone nie mają praktycznie szans na to, aby otrzymać kolejny kredyt w banku. Jeśli jednak nie dopuściłeś jeszcze do opóźnień w spłacie kredytu, ale czujesz, że Twój domowy budżet nie da rady udźwignąć rat, to możesz zdecydować się na konsolidacje. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć kilka kredytów, zyskać mniejszą ratę oraz mają zdolność kredytową.

Pożyczka bez BIK

Opóźnienia w spłatach zobowiązań powodują, że nasza ocena punktowa w BIK ulega pogorszeniu. Jak wiadomo, banki korzystają z tej bazy podczas oceny zdolności kredytowej. Jeśli zobaczą, że klient ubiegający się o kredyt nie ma dobrej oceny w BIK, to po prostu nie będą chciały udzielić mu pieniędzy. W takiej sytuacji alternatywnym rozwiązaniem będzie pożyczka bez BIK w sektorze pozabankowym. Jest ona dostępna w coraz większej ilości prywatnych firm, które specjalizują się w pożyczkach. W takim miejscu procedury związane z udzielaniem pieniędzy są maksymalnie uproszczone i osoby, które nie mają szans na kredyt w banku, mogą otrzymać pieniądze właśnie tam.

Oferty parabanków skierowane są do osób bez zdolności kredytowej, ze złą historią kredytową, a nawet tych, które mają długi i znajdują się w bazach dłużników. Minusem takiego rozwiązania jest to, że pożyczka może być droższa od kredytu i nie będzie opiewała na wysokie sumy. Okres, w którym należy oddać pieniądze, także nie jest zazwyczaj zbyt długi.

Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Tego typu produkt może otrzymać pełnoletni obywatel naszego kraju, który posiada konto w banku oraz ważny dowód osobisty. Kluczowe jest odnalezienie oferty pożyczki bez BIK na dobrych zasadach. Istnieje wiele porównywarek, które mogą Ci w tym pomóc i wskazać miejsce, w którym aktualnie znajduje się najlepsza oferta pożyczki dla zadłużonych. Zwróć jednak uwagę na to, że będzie to kolejne zobowiązanie, które musisz spłacić. Warto, aby była to przemyślana decyzja, aby nie wpaść w pętle chwilówek.