Dlaczego warto zdecydować się na podłogę winylową?

0
1080

Nie da się ukryć, że panele podłogowe są jednym z najpopularniejszych materiałów, dzięki którym możliwe jest wykończenie podłóg. Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się panele winylowe, które są znacznie odporniejsze, praktyczniejsze i trwalsze. Czym dokładnie są panele winylowe? Jakie zalety podłogi winylowej możemy wyróżnić? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Co to są panele winylowe?

Panele winylowe, jak sama nazwa mówi, to materiał wykończeniowy podłogi, który wykonany jest z kilku warstw winylu. To właśnie on stanowi główny rdzeń, jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną. Nowoczesne winyle mają identyczne wielkości jak tradycyjne panele, czyli najczęściej imitują rozmiary przeciętnej deski. Każdy z nich układany jest osobno. Ich grubość jest zaskakująco niska, bowiem oscyluje w granicach od 3 do 7 mm, w zależności od tego, na jakiego producenta się zdecydujemy. Panele winylowe przez wiele osób uznawane są jako produkt ekskluzywny. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby poszczególne egzemplarze były idealnie zaprojektowane. Szeroką ofertę podłóg winylowych wysokiej jakości znaleźć można na stronie https://www.podlogiswiata.pl/oferta/podloga-winylowa.

Jakie zalety podłogi winylowej możemy wyróżnić?

Podłoga winylowa ma wiele zalet, zapewne dlatego jest to coraz częściej wybierany materiał. Jest on w stanie skutecznie odwzorować naturalne materiały, takie jak chociażby tradycyjne drewno, kamień, beton, a nawet blachę. Oprócz tego, że winyle ciekawie się prezentują, to dodatkowo charakteryzują się atrakcyjnymi parametrami technicznymi. Podłoga winylowa jest w sposób szczególna odporna na ścieranie. Jest to możliwe dzięki poliuretanowej warstwie. Dodatkowo w tym przypadku mamy do czynienia z wodoodpornością- zalecane są do pomieszczeń o wyższej wilgotności. Sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego. Ich montaż jest stosunkowo łatwy, a czyszczenie czy też pielęgnacja nie sprawia najmniejszych kłopotów.