Jak działa analizator spalin

Analizatory spalin to profesjonalne urządzenia, które są niezbędne przy prawidłowej kalibracji kotłów grzewczych. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak działa analizator spalin i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Jakie zalety?

Nowoczesne analizatory spalin mają bardzo wiele zalet, dlatego też warto rozważyć ich zakup. Godne uwagi są przede wszystkim te urządzenia, które posiadają nowoczesne sensory elektrochemiczne. Dzięki nowoczesnym technologiom proces testowania i kalibracji trwa około 30 sekund. Ogniwa pomiarowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby ewentualne zabrudzenia nie miały żadnego wpływu na dokładność pomiaru.

Nowoczesne analizatory spalin umożliwiają nie tylko wykonanie profesjonalnych testów szczelności poszczególnych instalacji gazowych, ale również umożliwiają kontrolowanie cel elektrochemicznych, dzięki czemu można błyskawicznie sprawdzić ich aktualną kondycję.

Analizatory przemysłowe

Podczas kontroli pracy urządzeń przemysłowych najczęściej korzysta się z pomocy analizatorów stacjonarnych, które mogą pracować w trybie ciągłym. Urządzenia tego typu są w stanie przeprowadzić nie tylko pomiar temperatury spalin, ale również pomiar tlenu, tlenku azotu, tlenku węgla i dwutlenku siarki.

W analizatorach przemysłowych dużą rolę odgrywają systemy kondycjonowania spalin, w których to wykorzystywane są chłodnie Peltier’a. Najbardziej rozbudowane systemy diagnostyczne najczęściej bazują na multiplekserach, dzięki którym można połączyć pracę kilku różnych analizatorów stacjonarnych.

Jaki analizator spalin wybrać?

Analizator spalin jest podstawowym narzędziem kominiarzy, dlatego też powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Warto zwrócić uwagę nie tylko na niezawodność urządzenia, ale również na jego żywotność. Sercem każdego analizatora jest oczywiście zakres pomiarowy cel elektromechanicznych. Jeżeli chodzi o żywotność, to najlepsze analizatory spalin mogą pracować nawet 6 lat.

Godne uwagi są analizatory w których to można samodzielnie wymieniać sensory. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma potrzeby odwiedzania specjalnego serwisu. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sam sprzęt, ale również na ewentualne koszty serwisu i kalibracji. Nie można zapominać także o dostępności i cenach za części zamienne.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.