czym dziecku się będzie dobrze pisało?

Długopisy, cienkopisy, pióra należą do podstawowych artykułów, które służą do pisania. Niezbędne są dziecku, które zaczęło chodzić do szkoły. Obecnie wybór produktów do pisania w sklepach jest dość szeroki.

Długopisy, cienkopisy, pióra występują w różnych rodzajach, mają również różnych producentów. Podczas wyboru starajmy się wybierać produkty znanych i cenionych marek. Wtedy wiemy, że jakość produktu jest wyższa.

Jakie pióro wybrać dla dziecka?

Pióro jest bardzo eleganckim artykułem do pisania. Korzystać mogą z niego zarówno dzieci, jak i dorośli. Na rynku dostępne są dwa rodzaje piór do pisania. Pierwszy rodzaj to pióro wieczne, drugi rodzaj to pióro kulkowe.

Czym się różnią od siebie? Pióro kulkowe dedykowane jest dzieciom, ze względu na to, że są prostsze w użyciu. Wyglądem i sposobem użytkowania zbliżone są do klasycznych długopisów. Podczas pisania takim piórem dziecko nie zrobi żadnego kleksa oraz nie pozostawi plam atramentowych. Kolejną zaletą pióra kulkowego jest jego lekkość, dzięki temu ręka dziecka nie męczy się podczas pisania. Aby napisać coś za pomocą pióra, wystarczy delikatny nacisk.

Długopisy, cienkopisy, pióra dla dzieci

Pióra wieczne z kolei są bardziej wymagające podczas użytkowania. Ten rodzaj pióra posiada specjalny zbiorniczek na atrament oraz jest zakończone stalówką. Model pióra dobiera się do preferencji użytkownika. Ponieważ stopień grubości i elastyczność ma znaczenie. Jeżeli chcemy kupić dziecku pióro wieczne, należy wybrać model, który jest lekki i odpowiednio wyprofilowany.

Czym różni się długopis od pióra?

Podstawową cechą, która różni pióro od długopisu jest to, że podczas pisania piórem wykorzystuje się mniejszą siłę nacisku. Druga różnica to wkład, pióro napełniane jest atramentem, z kolei długopis tuszem. Pióro jest artykułem eleganckim, długopis lepiej się sprawdza podczas wykonywania codziennych czynności. Pisanie długopisem jest szybsze, dlatego częściej jest wybierany przez uczniów i studentów.

Rodzaje długopisów

Długopisy, które są dostępne na rynku różnią się od siebie rodzajem wkładu. Wyróżniamy długopisy z wkładem żelowym, kulkowym oraz zwykłym. Od rodzaju wkładu zależy komfort pisania. Długopisy z wkładem kulkowym i żelowym są lekkie i płynnie się nimi piszę. T co je wyróżnia to to, że pozostawiają po sobie grubszy ślad. Polecane są osobom, które piszą zamaszyście.

Przeczytaj też: http://www.investray.pl/kreda-szkolna-podstawowe-wyposazenie-kazdej-klasy/