Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

Obecnie fotografia to bardzo modna dziedzina sztuki przejawiająca się w życiu praktycznie każdego z nas. Dostęp do cyfrowych urządzeń i możliwość pstryknięcia szybkiej, a zarazem wysokiej jakość zdjęcia nie jest już problemem, dlatego uwiecznianie rzeczywistości w ten sposób jest tak popularne i powszechne.

Jeśli jest się jednak jedną z tych osób, które lubią dbać także o swój wizerunek i zależy im na tym, by wykonać świetne zdjęcie, ale także świetnie na nich zapozować.

Być fotogenicznym, czyli jakim?

To nic innego, jak naturalny dar do wychodzenia na zdjęciach w korzystny sposób. Nie każdy ów dar posiada, dlatego czasem nie wystarczy się uśmiechnąć, by zdjęcie okazało się hitem. Nie ma tutaj znaczenia osobista uroda. Czasem może być bowiem tak, że przystojny mężczyzna jednak na zdjęciu nie będzie prezentował się aż tak okazale. W takiej sytuacji trzeba wiedzie, jak odpowiednio ustawić się do zdjęcia, by wyjść naturalnie, ale jednak w jak najlepszym świetle. Istnieje kilka technik, dzięki którym można ten efekt osiągnąć.

Odpowiedni ubiór

Bez względu na porę warto zawsze wyglądać i prezentować się z jak najlepszej strony. To właśnie od tego, jaki ubiór się w danej chwili nosi, jaki jest jego fason oraz kolor może zależeć, jak wyjdzie się na fotografii. W zależności od doboru kolorystyki trzeba mieć na uwadze, że niektóre barwy mogą nas przyćmić, czy odwrócić od nas uwagę. W przypadku kroju stylizacji może okazać się, że w niektórych miejscach przybędzie nad dodatkowych kilogramów lub skróci się swoją sylwetkę nienaturalnie.

Najlepiej będzie postawić na klasyczne stroje dopasowane do danej sylwetki, ewentualnie jakieś interesujące dodatki, które najlepiej podkreślą naszą oryginalność i nasz styl.

A co z twarzą?

Twarz jest najbardziej charakterystyczną częścią ciała i to właśnie najbardziej na tym każdemu zależy, by wyszła ona jak najlepiej i naturalnie. W tym celu dobrze będzie pamiętać o swojej cerze, by nie pokrywały ją żadne niedoskonałości, które można ukryć z pomocą odpowiedniego makijażu. Ważne, by nie świeciło się czoło, czy nawet aby oczy nie były podkrążone. Jeśli chodzi o twarz, powinno się przemyśleć najlepszą dla siebie pozę.

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

Mianowicie w tym celu trzeba koniecznie stanąć przed lustrem i zobaczyć, pod jakim kątem i z którego profilu wygląda się korzystniej. Żeby nie mogą być zaciśnięte, oczy lekko rozszerzone, a brwi nieco uniesione. Kolejna kwestia to umiejętność utrzymania równowagi swojej twarzy, czyli nieporuszanie nią w czasie wykonywania zdjęcia.

Podwójny podbródek

By się go pozbyć, należy wyciągnąć głowę do góry i się wyprostować. Ważne, by kamera była nieco nad osobą fotografowaną bądź na wysokości oczu. Dzięki temu podwójna broda zniknie.

Postura ciała

Trzeba również zadbać o swoją postawę. Żadnego garbienia, ale także nadmiernego nienaturalnego prostowania nie można tolerować. Wyprostowane plecy zawsze dodają pewności siebie i sprawiają, że można zaprezentować się pozytywnie i korzystnie. Mimo wszystko nie można być spiętym.

Czasem przesada w drugą stronę powoduje, że wszystkie mięśnie kurczą się i dochodzi do tego jeszcze szczękościsk. Takie napięcie, mimo iż niepozorne – jest bardzo widoczne na każdym zdjęciu i deformuje sylwetkę oraz całkowity odbiór osoby na zdjęciu. Trzeba zatem dostosować się do sytuacji, rozluźnić, a przede wszystkim uśmiechnąć.