wzór listu motywacyjnego

Każda osoba, która poszukuje pracy wie, jak ważne jest przygotowanie odpowiedniego portfolio i przedstawienie swojej osoby na zaledwie kilku stronach, zanim w ogóle dojdzie do rozmowy rekrutacyjnej. To od tego jak opiszemy siebie, swoje umiejętności i doświadczenie w CV oraz liście motywacyjnych zależy, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę, czy zainteresujemy rekrutera swoją osobą.

Głównym dokumentem, bez którego nie obejdziemy się poszukując pracy, jest CV. Jest to swojego rodzaju wizytówka – opis edukacji, zdobytych tytułów, a także przedstawienie doświadczenia zawodowego, poprzednich stanowisk pracy i krótki opis najważniejszych umiejętności i cech. Drugim ważnym dokumentem, zaraz za CV, jest list motywacyjny. List motywacyjny stanowi rozwinięcie CV, nie powinien być jednak jego powieleniem. W liście motywacyjnym staramy się pokazać, że jesteśmy idealnym kandydatem czy kandydatką na dane stanowisko.

Tworzenie listu motywacyjnego

Tworząc list motywacyjny, warto wyszukać w Internecie czy różnych poradnikach wzory listów motywacyjnych. Wzór listu motywacyjnego pozwoli nam nie zapomnieć o najważniejszych jego elementach, pokaże w jaki sposób przedstawić swoje zalety i jak zachęcić rekrutera do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną. Kluczem do sukcesu jest dokładne prześledzenie oferty pracy, aby można było dostosować treść listu do konkretnych wymagań. Ważne jest także, aby nie wysyłać takiego samego listu motywacyjnego do różnych firm aplikując na różne stanowiska. Poprawny list motywacyjny powinien być spersonalizowany, dostosowany do wymagań i napisany pod konkretną firmę. Warto pamiętać, że list motywacyjny powinien być spójny z informacjami zawartymi w CV, nie powinien być jednak jego całkowitym powieleniem. Również spójna szata graficzna dobrze prezentuje się w procesie rekrutacji.

Przeczytaj też: https://infostrow.pl/praca/szukasz-nowej-pracy-zobacz-co-powinien-zawierac-list-motywacyjny/cid,88660,a

Wzory listów motywacyjnych dla różnych stanowisk pracy znaleźć można na stronie internetowej www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/. Dokumenty te pokazują jak poprawnie formatować list motywacyjny, jakie informacje powinien mieć zawarte, a jakich lepiej unikać oraz zawiera gotowe sformułowania, które warto wykorzystać we własnym liście motywacyjnym. Nie wszyscy pracodawcy wymagają listu motywacyjnego w procesie rekrutacji, jednak na pewno jest to dokument mile widziany, który zwiększa nasze szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, a następnie na ewentualne otrzymanie pracy. Warto poświęcić mu trochę więcej czasu, wyeliminować błędy, używać zgrabnych sformułowań, ponieważ może on mieć wpływ na naszą przyszłą karierę zawodową.