Jak zarobić jako uczeń? Udzielaj korepetycji!

0
5802

Każdy chciałby zarabiać dużo pieniędzy. Jednak aby tak się stało, najpierw musimy poświęcić wiele lat na naukę. Czas szkoły, studiów, to czas w którym nawiązujemy nowe znajomości. Niestety nie wszyscy mają pieniądze na wyjścia ze znajomymi, nowe, markowe ubrania i inne tego typu rzeczy. Robi się nam smutno, gdy słyszymy jak nasi znajomi chwalą się nowym telefonem, a my mamy stary kilkuletni telefon. Jednak możemy sami zarobić na swoje potrzeby. W świetle prawa możemy legalnie pracować od 16 roku życia za zgodą rodziców.

Sposoby na zarobek jako uczeń/student

Roznoszenie ulotek to praca, którą może wykonywać każdy. Nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Możemy roznosić ulotki na mieście, w najbardziej uczęszczanych miejscach, lub możemy wkładać je do skrzynek pocztowych w blokach i domach. Żeby pracować w ten sposób najlepiej udać się do restauracji, pizzerii, i innych lokali rozrywkowych, a następnie spytać się czy nie szukają kogoś do roznoszenia ulotek. Z tego typu działalności możemy zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Czas pracy, jak i zarobek zależą od nas. Możemy roznosić ulotki z kilku lokali, dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy.

Jako student możemy dawać korepetycje z przedmiotów szkolnych. Jeśli jesteśmy dobrzy w jakimś przedmiocie, to śmiało możemy zamieścić ogłoszenie w internecie. Stawki za korepetycje są różne, i zależą od wieku klienta. Więcej zapłaci nasz uczeń, który jest w liceum, niż ten, który jest w podstawówce. Z tej pracy możemy śmiało zarobić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego ile czasu możemy poświęcić na udzielanie korepetycji. Również po skończeniu studiów możemy, w ten sposób, dorabiać sobie do pracy na etacie.

W dobie internetu możemy również tutaj szukać sposobów na zarobek. Może to być wypełnianie płatnych ankiet przez internet. Zarobek z tego tytułu jest jednak dość mały. Żeby zarobić większą ilość pieniędzy musimy zarejestrować się na kilku stronach z ankietami, i dzięki temu zarobimy więcej. Tą metodą zarobimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Jednak tutaj zarobek nie jest stały, gdyż może się zdarzyć że przez kilka miesięcy nie będzie ankiet skierowanych do nas.

Kolejny sposób jest dla osób, które lubią zwierzęta. Wielu właścicieli zwierząt wyjeżdża na wakacje, urlop, lub służbowo. W tym okresie nie zawsze mogą znaleźć opiekuna dla swoich pupili. I w tej sytuacji pojawią się dla nas okazja do zarobku. Możemy zamieścić na portalu ogłoszeniowym informacje, że zajmiemy się zwierzętami na czas wyjazdów. Możemy np. wyprowadzać psy na spacer, karmić je, czy wziąć je do siebie na czas nieobecności właściciela. Co prawda istnieją już hotele dla zwierząt, jednak my możemy zaproponować niższe stawki. Opieka nad zwierzęciem jest obowiązkiem, ale jeśli się poświęcimy, to możemy zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Ostatnią rzeczą jest to żeby nie wyrzucać starych rzeczy, takich jak meble czy odzież. Najpierw warto spróbować sprzedać je w internecie. Jeśli są w dobrym stanie to nie będzie z tym problemu, a dzięki temu będziemy mieć więcej pieniędzy.