Jak zostać modelką?

O karierze modelki z pewnością marzy niejedna dziewczyna. Wydaje się to bardzo fascynującym zajęciem, które pozwala cieszyć się swoim pięknym ciałem i uwielbieniem fanów, a także licznymi sesjami zdjęciowymi, czy modowymi wybiegami w kreacjach najlepszych stylistów i projektantów mody na świecie.

To jednak wizja, do której dociera zaledwie garstka dziewczyn. Co trzeba zrobić, by zostać modelką i utrzymać się na rynku?

Warunki do pozostania modelką

Kobiety, które pragną zostać modelkami, muszą przede wszystkim mieć piękną i czystą cerę. Nie można także posiadać żadnych blizn, ani znamion, a włosy muszą być zadbane, zdrowe i moce. Preferuje się osoby z włosami niefarbowanymi. Jeśli natomiast chodzi o wzrost i wagę, wszystko zależy od rodzaju modelki, jaką chce się być. Mimo wszystko najlepiej będzie zatrudnić osobistego trenera, który pomoże odpowiednio wysmuklić ciało i poprawić mankamenty, które w świecie modelingu nie przejdą niezauważone.

Jak by na to nie spojrzeć, obecnie prawie każda dziewczyna może zostać modelką. Można być wysportowaną, szczupłą i wysoką kobietą, która będzie prezentować stroje na wybiegach, a jeśli ma się nieco niższy wzrost, jednak ciekawą twarz, można zabłysnąć jako modelka w fotografii. Z kolei panie z większym biustem, a szczupłym ciałem zazwyczaj reklamują bieliznę. Jeśli jednak nie jest się żadną z powyższych, zawsze można spróbować swoich sił w modelingu XXL, gdzie puszyste panie o zadbanym ciele reklamują chociażby modę dla kobiet o bardziej okrągłych kształtach.

Próbne zdjęcia

Kiedy wykona się takie zdjęcia, można zauważyć, co jeszcze jest do zakamuflowania, a co lepiej będzie uwydatnić. Warto zawsze podkreślać swoje walory, które odciągają uwagę od mankamentów. Mimo iż profesjonalne zdjęcia nie na leżą do najtańszych, lepiej będzie zrobić sobie taką sesję, ponieważ zostanie ona z pewnością lepiej odebrana. Można to potraktować jako inwestycję w samą siebie, która w przyszłości może zwrócić się z nawiązką.

Agencja modelek

Warto z przygotowanym portfolio rozpocząć poszukiwania dobrej agencji dla modelek. Ważne, by cieszyła się ona nieposzlakowaną opinią oraz wysokimi rezultatami dotychczasowych działań. Trzeba również sprawdzić jej profil, czy jako dany typ urody wpisujemy się w cele takiej agencji oraz czy będą oni w stanie pomóc nam znaleźć pierwsze zlecenia. Można w tym celu przejrzeć internet lub udać się do agencji w bliskiej okolicy.

Jak zostać modelką?

Następny krok to umówienie się na spotkanie. Warto uspokoić się i nie denerwować, by lepiej wypaść. Osoby pewne siebie są bowiem lepiej odbierane i postrzegane.

Przygotowanie do rozmowy

Nigdy nie można wybrać się na taka rozmowę bez odpowiedniego przygotowania. Trzeba zaprezentować się jak najlepiej, ponieważ w tym momencie jest się głównym obiektem obserwacji. Prawdopodobnie zostanie się poproszoną o zaprezentowanie kilku różnych odsłon swojej twarzy, zarówno w wersji smutnej, jak i radosnej. Zdarza się także, że łowcy talentów lub właściciele agencji poproszą kandydatkę na modelkę o przejście się po wybiegu. Warto również przygotować si na pobranie swojej rozmiarówki. Z uśmiechem należy podziękować za rozmowę, kiedy nadejdzie jej koniec i oczekiwać na rezultaty spotkania.

Profesjonalizm

Opinia na temat kandydatki zależy również od jej pewności siebie, ponieważ tylko odważne dziewczyny są w stanie „zagrać” przed obiektywem i przedstawić wersję, jaka wymarzył sobie projektant. Jeśli opinia będzie zatem pozytywna, z pewnością szybko rozejdzie się także po innych agencjach, dzięki czemu pojawi się szansa na rozwój swojej kariery, być może nawet w zawrotnym tempie.