Jak zostać stylistką?

Kiedy w głowie zaczyna kiełkować pomysł, a sutkiem tego jest powstanie pewnego osobistego marzenia o pozostaniu stylistką, to dlaczego właściwie nie pójść w tą stronę? Wystarczy mieć przede wszystkim zmysł modowy oraz najlepiej oczywiście przejawiać pewne skłonności i zainteresowania modą, ponieważ bez odpowiedniej smykałki do tematu raczej nie będzie zbyt kolorowo.

Jeśli jednak często spędza się czas na przeglądaniu magazynów fashion i pragnie się zrobić z nudnego stroju coś bardziej wystrzałowego i unikatowego, warto pomyśleć o następnym kroku do pozostania stylistą. Nie jest to łatwa droga, ale osiągalna.

Pierwsze kroki

Najlepiej będzie zacząć od pewnego rodzaju obserwacji. W tym celu warto przeglądać strony internetowe oraz liczne magazyny, które promują modę. Tylko wtedy będzie się nieustannie w temacie i zdobędzie się pewne doświadczenie oraz wiedzę niezbędną do podejmowania dalszych kroków w celu pozostania stylistą.

Kolejny krok to przejście z teorii do praktyki. Oprócz ćwiczeń we własnym domu z maszyną i nićmi, można także pokusić się o sprawdzenie się w sklepie z markową odzieżą i pozostanie profesjonalnym doradcą klienta w zakresie wyboru odpowiedniej dla niego kreacji. Jeżeli propozycje trafią w gust klientów, będą oni z pewnością taką osobę polecać i kojarzyć na przyszłość. Być może takie kontakty kiedyś się przydadzą. Z zakresu mody pozna się różne typy sylwetki i nauczy się dobrać właściwą stylizację.

Jak zostać stylistką?

Oczywiście w domu również można rozwijać swoje talenty. Istnieje duża szansa na to, że rodzina zafascynowana takim talentem poprosi taką osobę o pomoc w kwestii stworzenia unikatowej kreacji. Każda stylizacja może mieć potem wykonane zdjęcie i stanowić element kompleksowego portfolio.

Promowanie siebie

Dalsze działania są następujące. Warto założyć swoją stronę internetową, by zacząć promować swoje prace, a tym samym swoją osobę. Dodatkowo można także założyć bloga, na którym będą publikowane ciekawe artykuły z tej branży. Osoby odwiedzające tą stronę zobaczą, że nie tylko potrafi się szyć, ale i posiada się w tym temacie ogromną wiedzę.

Warto jednak pamiętać o systematycznym wstawaniu nowych zdjęć, by zatrzymać odwiedzających na stronie. Jeśli oczywiście kreacje będą interesować odbiorców, wtedy można pomyśleć o dodatkowym zajęciu jako freelancer z wystawieniem takiej oferty w internecie.

Praca w zawodzie stylisty

Później powinno być łatwiej. Jeżeli ma się już ogromny bagaż doświadczenia i wiedzy, warto zacząć współpracę na szerszą skalę i pozyskać do niej agencje fotograficzne i portale o modzie. To kolejny krok w drodze do kariery.

Można również poszukać odpowiednich stażów i praktyk, ponieważ doświadczenie innych osób będzie stanowiło świetny sposób poszerzania horyzontów. Jeśli do tego trafi się na niszę w branży, będzie można stworzyć własną linię stylizacyjną dla konkretnej grupy docelowej. By biznes kwitnął, warto pomyśleć o stworzeniu odpowiedniej bazy sklepów, wizażystów itp. i postarać się nawiązać kontakty z ludźmi z tej samej branży.