Jakie wyposażenie gastronomii sprawdza się w pracy

Planujesz wejście w branżę gastronomiczną? Zamierzasz prowadzić kawiarnię, restaurację, cukiernię, a może pizzerię? Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonasz, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Jak to wygląda w poszczególnych przypadkach? Co najlepiej sprawdza się w lokalach gastronomicznych? Odpowiedź na wszystkie tego typu pytania znajdziesz w naszym artykule.

Wyposażenie gastronomii na przykładach

Każdy lokal gastronomiczny wymaga innego wyposażenia. Z jednej strony chodzi o dostępny metraż, z drugiej o koncepcję samego właściciela, z trzeciej o serwowane menu i wreszcie po czwarte: o charakter danego miejsca.

Co to oznacza w praktyce? Ktoś, kto chce prowadzić pizzerię, zainwestuje przede wszystkim w profesjonalny piec, porcjoner ciasta, wałkownicę, szatkownicę do warzyw, deski do serwowania gotowej pizzy. „Łupem” przyszłego cukiernika padną zapewne piece i stoły cukiernicze, miksery oraz szafy chłodnicze. Z kolej przyszły właściciel kawiarni będzie się rozglądał na przykład za różnymi typami ekspresów do kawy, za młynkami do ziaren, automatem do bitej śmietany, gofrownicą, czy blenderem barowym.

Część sprzętów będzie się oczywiście powielać, ale asortyment jest na tyle duży, że warto to dokładnie przemyśleć i dokonać samodzielnych wyborów. Chodzi w końcu o to, by skompletować pełne wyposażenie gastronomii o wysokiej jakości i na wiele kolejnych lat.

Przeczytaj także: https://www.ttools.pl/jakie-bedzie-odpowiednie-wyposazenie-dla-gastronomii/

Wyposażenie gastronomii – co najlepiej się sprawdza podczas pracy?

Tworząc listę rzeczy, które należałoby kupić przy okazji tworzenia lokalu gastronomicznego, warto podzielić ją na kilka stref. Jeśli chodzi o typowo kuchenny sprzęt, bez wątpienia trzeba pamiętać o różnego typu piekarnikach, opiekaczach, grillach, sokowirówkach, młynkach i eksprezach do kawy, a także blenderach. W typowo meblowy zakres wchodzą zaś przede wszystkim stoły (zarówno te, przy których na sali usiądą goście, jak i te piekarnicze), krzesła, podstawy pod piece. Do tego dochodzą oczywiście naczynia, sztućce oraz szklanki. Nie można również zapomnieć o sprzęcie chłodniczym, takim jak szafy chłodnicze, przeszklone witryny chłodnicze czy witryny mroźnicze.

Szukasz nowoczesnych pieców do gastronomii? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na gp-piece.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.