Kryptowaluty funkcjonują w internetowej przestrzeni jako dobrze zorganizowany, innowacyjny system transakcji dokonywanych przy pomocy wirtualnych środków płatniczych. Rosnącą popularność bitcoina oraz pozostałych wirtualnych walut zapewniają ich liczne zalety, takie jak na przykład: stuprocentowa anonimowość, brak udziału pośredników przy przelewach, brak ryzyka wystąpienia inflacji, niemożność blokady konta ze względu na brak zarządcy, a także wiele innych.

KryptoPortal.pl – aktualności, notowania, poradniki na temat kryptowalut

Witryna ta umożliwia zapoznanie się z podstawowymi zasadami korzystania z kryptowalut. Na stronie dostępne są poradniki, dotyczące funkcjonowania bitcoina i ethereum, a także mechanizmu ICO. Ponadto witryna wyposażona jest również w specjalny generator portfeli papierowych bitcoin. Dodatkowo na stronie KryptoPortal.pl znajdują się: baza świeżych wiadomości na temat obrotu kryptowalut oraz, co najważniejsze, ich aktualne notowania i wszelkiego rodzaju zmiany na rynku.

Forum Bitcoin

Portal zawiera również forum tematyczne, na którym można dzielić się istotnymi informacjami dotyczącymi płatności bitcoin. Jest ono również cennym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy nie spotkali się jeszcze z wyczerpującym opracowaniem reguł funkcjonowania kryptowalut w sieci internetowej. Chcąc więc zaczerpnąć dodatkowej wiedzy od osób bardziej doświadczonych w tej kwestii, warto przejrzeć dodane posty lub, w razie potrzeby, założyć nowy wątek i zadać im konkretne pytanie.