Niewątpliwie, skrzyniopalety stanowią obecnie podstawowe wyposażenie każdego właściwie magazynu. Jakie powinny one być? Od czego należy uzależnić wybór? Czy warto korzystać jedynie ze skrzyniopalet plastikowych, czy może drewniane również zasługują na uwagę?

Wytrzymałe skrzyniopalety

Bez wątpienia, wytrzymałość jest zdecydowanie najważniejszą cechą skrzyniopalet. Muszą być one w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenie. Ponadto, nie mogą być również wrażliwe na uderzenia, czy działanie substancji chemicznych. To wszystko mogłoby bowiem doprowadzić do ich zniszczenia podczas transportu. Czy skrzyniopalety z tworzyw sztucznych są wystarczająco wytrzymałe?

Oczywiście, istnieje wiele rodzajów skrzyniopalet plastikowych. Jakość plastiku nie zawsze jest taka sama. Jednakże te najbardziej wytrzymałe skrzyniopalety z tworzyw sztucznych zdają się spełniać wszelkie oczekiwania. Rzecz jasna, plastik ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną. Trzeba jednak zauważyć, że solidne skrzyniopalety plastikowe nie zostaną złamane prze pierwsze lepsze uderzenie czy wstrząs.

Warto w tym miejscu porównać wytrzymałość wspomnianych skrzyniopalet plastikowych z drewnianymi. Niewątpliwie, do pewnego stopnia jest ona zależna od rodzaju drewna. Generalnie jednak, można stwierdzić, że większą wytrzymałość mechaniczną mają jednak skrzyniopalety drewniane. Nie zmienia to jednak faktu, że towary przeważnie są bezpieczniejsze w skrzyniopaletach plastikowych. Wynika to z tego, że wszelkie inne czynniki zagrażające paletom, takie jak choćby środki żrące, są mniej groźne dla plastiku niż dla drewna.

Skrzyniopalety plastikowe a typ towaru

Oczywiście, wybór skrzyniopalet zależy od tego, jaki towar trzeba przewieźć lub też magazynować. Należy odpowiedzieć sobie między innymi na pytanie, czy potrzebne będą skrzyniopalety w różnych rozmiarach. Bez wątpienia, ze skrzyniopalet w różnych rozmiarach korzysta się wtedy, gdy towar ma różnorodną wagę oraz wielkość.

Skrzyniopalety w różnych rozmiarach niezbędne są także wszędzie tam, gdzie towaru jest bardzo dużo. Zdecydowanie łatwiej poukładać w magazynie skrzyniopalety w różnych rozmiarach oraz o różnorodnych kształtach. Można bowiem wykorzystać do ich przechowywania każdy kąt i zakamarek.

Czy kolor skrzyniopalet plastikowych ma znaczenie?

Pozornie mogłoby się wydawać, że kolory skrzyniopalet nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Okazuje się jednak, że pewne znaczenie mają. Chodzi o to, aby skrzyniopalety plastikowe nie były wszystkie takie same. Dzięki różnorodności skrzyniopalet łatwiej zlokalizować poszczególne produkty w magazynie.

Źródło treści: https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/