Blacha o profilu trapezu jest rozwiązaniem po które coraz częściej sięgają inwestorzy, szukający alternatywy dla pokryć z dachówki. Ma na to wpływ nie tylko atrakcyjna cena materiału, ale i lekkość blachy trapezowej, która z powodzeniem może być montowana na dachach, które ze względu na obciążenie nie mogą być przykryte innym materiałem, jak dachówka cementowa, czy ceramiczna. Sprawdź, jakie zalety kryje blacha trapezowa i na jakich konstrukcjach sprawdzi się najbardziej.
Blacha trapezowa: na jakie dachy?
Blachy trapezowej możemy użyć w niemal każdej inwestycji: jej zastosowanie jest jednak najkorzystniejsze w przypadku prostych, dwuspadowych dachów o odpowiednim kącie nachylenia połaci. Ze względu na swoją fakturę, blacha wymaga cięcia: zatem w przypadku skomplikowanych konstrukcji dachowych nie będzie to ekonomiczne, ani estetyczne rozwiązanie. Dobrze sprawdzi się nie tylko w przypadku tradycyjnych domów jednorodzinnych o dużej i nieskomplikowanej powierzchni: z powodzeniem ozdobi dach hal produkcyjnych oraz inwestycji gospodarczych.
Czy blacha trapezowa jest wytrzymała?
Blacha trapezowa przy niskim koszcie inwestycyjnym odznacza się długoletnią dożywotnością. Profile ocynkowane pozostają w niezmienionym kształcie średnio przez 25 lat, a ich wielowarstwowe odpowiedniki poliuretanowe odznaczają się odpornością na warunki atmosferyczne nawet do 50 lat: tyle ile przeciętna dachówka ceramiczna. Profile trapezowe są także znacznie bardziej odporne na korozję i odkształcanie.
Na co zwracać uwagę kupując blachę trapezową?
Prace dekarskie związane z położeniem blachy trapezowej najlepiej zlecić doświadczonym fachowcom. Profesjonalny dekarz doradzi dobór blachy trapezowej o odpowiednim profilu i zadecyduje o ilości koniecznego do pokrycia dachu, materiału. Jeśli interesuje nas blacha trapezowa Lublin jest doskonałym miejscem do poszukiwań kompleksowych usług związanych z pracami dekarskimi i zakupem potrzebnego materiału wysokiej jakości.