Jak wybrać dobre okna do domu

Zakup okien do domu to ważny etap budowy. Wiele osób sądzi, że okna to obszar skomplikowany i decyzję o zakupie odkłada na ostatnią chwilę. Tymczasem warto zająć się tym odpowiednio wcześnie, odwiedzić kilka punktów sprzedaży i poznać zasady jakie rządzą tym rynkiem.

Gdzie można kupić okna do domu?

W Polsce mamy około 1000 małych i średnich firm produkujących okna. Wiele z nich jest znanych także poza granicami, na rynkach europejskich. Można więc udać się do punktu obsługi jednego z miejscowych producentów okien. Jeśli potrzebujecie nabyć okna lublin warto odwiedzić solidną i renomowaną firmę https://www.oknanaleczowska.pl/oferta/okna-pvc.

Na co zwracać uwagę wybierając okna?

Myli się każdy, kto sądzi, że w oknach ważną są jedynie kolory i cena. Współczesne okna to produkty zaawansowane technologicznie, które mają szereg użytecznych funkcji. Na wstępie warto podjąć decyzję czy zakup będzie dotyczył okien drewnianych czy PCV. Ich wartości użytkowe są zbliżone jednak cena okien drewnianych będzie wyższa. Wybierając okna należy przyjrzeć się takim parametrom jak: szyby, okucia i profil okienny. Jeśli chodzi o profil to należy sprawdzić jaką ma szerokość, ile jest komór oraz zweryfikować wzmocnienie, które jest w środku. W punktach sprzedaży zwykle jest przykładowy przekrój profilowy i tam można to wszystko zobaczyć. Jeśli chodzi o szyby to dzisiaj wiele osób wybiera pakiety trzyszybowe, które mają najlepsze właściwości termoizolacyjne.

Ile zapłacimy za okna?

Gdy potrzebne są nam okna warto postawić na modele z PCV, gdyż są one trwałe, stabilne i odznaczają się wysoką szczelnością. Okna to produkt, który trzeba wyceniać indywidualnie i nie można tu mówić o sztywnym cenniku. Wyceniając okna trzeba liczyć się z tym, że więcej zapłacimy za wszystko to, co niestandardowe. Dużo droższe są więc okna w nietypowych kształtach a więc elipsy, łuki, trójkąty czy trapezy. Jeśli chcemy mieć szyby bezpieczne, dźwiękoszczelne, refleksyjne, ornamentowe to również będziemy musieli zapłacić więcej. Elementem znacznie podwyższającym wycenę są także niestandardowe systemy okuciowe. Możliwości jest tutaj wiele. Można zastosować duże przesuwne drzwi tarasowe. Są także specjalne okucia antywłamaniowe, które podnoszą bezpieczeństwo domu. Z ciekawych rozwiązań technicznych warto wymienić także: uchylacze naświetli, dodatkowe uchyły, nawiewniki czy klamki z przyciskiem.