Jak zrobić portfolio modelki?

Portfolio to ważny dokument dla każdej modelki, który często znaczy znacznie więcej, niż sama rozmowa kwalifikacyjna. To właśnie w portfolio znajdują się zdjęcia, z których płynie cała prawda o sposobie zachowywania się modelki przez obiektywem, a także o tym, czy wygląda ona naturalnie.

W teczce ze zdjęciami można także znaleźć takie fotografie, na których widać dokładnie świadomość modelki odnośnie jej ciała oraz wygląd całej sylwetki. Dobrze jest oczywiście wykonać profesjonalną sesję, jeśli jednak jeszcze do tego nie doszło, można wykorzystać zdjęcia ze swojego prywatnego archiwum. Poniżej znajdują się wskazówki, jak stworzyć swoje wymarzone portfolio, które będzie miało większe szanse powodzenia.

Kolorowe czasopisma

Warto w tym celu posłużyć się gazetami i czasopismami, które kierują się modą. Są w nich dostępne liczne sesje zdjęciowe. Wystarczy przyjrzeć się pozom oraz mimice twarzy, a także sytuacji, w której modelka pozuje. Ważne, by z fotografii wyczytać emocje i cały przekaz, który niesie ze sobą zdjęcie. To jest właśnie ta świadomość, którą trzeba będzie ukazać osobiście na swoich prywatnych zdjęciach.

Jak jednak wykonać sesję? Jeśli jeszcze nie współpracuje się na stałe z żadną agencją, ciężko liczyć na jej pomoc w przygotowaniu portfolio. Wtedy najlepiej będzie poszukać profesjonalnego fotografa oraz poprosić go o pomoc w stworzeniu zdjęć dedykowanych właśnie do portfolio. Czasem można także trafić na agencję, która wspiera modeli niezależnych, wtedy często podaje ona namiary na fotografów, u których dobrze będzie wykonać sesję.

Profesjonalizm na pierwszym miejscu

Portfolio nie jest wyłącznie kilkoma wykonanymi w domu zdjęciami, które można sobie ot tak przesłać do agencji. Prawdopodobnie ulegną one szybkiej eliminacji i mogą również zostać uznane za obrazę dla statutu agencji. Aby tego uniknąć, warto zadbać o zdjęcia profesjonalne.

Zanim rozpocznie się sesję, należy ustalić jej wszystkie szczegóły z fotografem. Chodzi tutaj głównie o charakter zdjęć, a także o odpowiednie stroje i kompleksową stylizację. Im lepiej przyszła modelka porozumie się z fotografem, tym lepsze efekty uda się uzyskać. Wzajemne zrozumienie jest tutaj na pierwszym miejscu.

Wybór najlepszych zdjęć

Nie wystarczy wykonać sesję. Trzeba jeszcze pośród często setek, a nawet tysięcy zdjęć wybrać te, które będą najbardziej odpowiednie do portfolio. Warto podzielić je na kilka części. Powinno się wybrać kilka ujęć swojej twarzy, zdjęcia ukazujące całą sylwetkę, a także tylko 3/4 całego ciała.

Jak zrobić portfolio modelki?

Żeby uniknąć nudy, można zadbać o zróżnicowaną scenografię na zdjęciach, a także strojów i pozowania. Wtedy każde zdjęcie będzie zaskakujące, a ciekawość na temat następnego będzie stopniowo wzrastać.

Ile zdjęć w portfolio?

Nie można na pewno przesadzać z ilością. Najlepiej, jeżeli będzie to około dwudziestu zdjęć. Dobrze, gdyby były w ujednoliconym formacie 20 x 25 cm. Ich oprawa także wiele świadczy o kandydatce. Twarda forma albumu będzie tutaj optymalną i pożądaną opcją. By zaciekawić komisję, można zawsze przygotować kilka rożnych portfolio i na każdym castingu prezentować inne.