Jeśli zainteresowałeś się tematem kryptowalut, to zapewne ciekawi Cię również jak zarabiać na kryptowalutach. Ta gałąź ekonomii rozrasta się dynamicznie. Warto więc być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i śledzić kursy poszczególnych kryptowalut. To wymaga skupienia i dobrej znajomości zagadnienia.

Inwestowanie w kryptowaluty może sprawić, że otworzy się przed Tobą całkiem nowy świat. Może się zdarzyć tak, że porzucisz dotychczasową pracę na etacie i do zarabiania pieniędzy będzie potrzeby Ci jedynie laptop z dostępem do Internetu oraz telefon. Zanim to jednak nastąpi, musisz zdobyć pewne doświadczenie.

Nieustannie tworzone są nowe kryptowaluty. Część z nich już na starcie skazana jest na porażkę, inne rozwijają się, ewoluują i trafiają na giełdę. W tej chwili notowanych jest ich obecnie ponad 300. Całe piękno sytuacji polega na tym, że niektóre z nich – owszem – wymagają dużego kapitału, ale są też takie, które kupisz za grosze. Jeśli są perspektywiczne – możesz spodziewać się naprawdę dużego zysku. Wystarczy przypomnieć, że za pierwszą pizzę zapłacono 10 000 BTC. Dziś to niemal pół miliarda złotych. Myślisz, że jeśli właściciel pizzerii zatrzymał kryptowalutę, to dziś żałuje?

W jakie kryptowaluty inwestować? Dziś nadal jest to przede wszystkim bitcoin. Jako pierwowzór, który przecierał wszystkie szlaki, wciąż cieszy się najwyższą wartością i uznaniem swoich nabywców. W tym przypadku nie musimy posiadać od razu kapitału rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bitcoin jest bowiem podzielny do ośmiu miejsc po przecinku. W tej grupie kryptowalut znajdują się pochodne Bitcoina: Bitcoin Cash oraz Gold.

Opłacić się może również inwestycja w kryptowaluty inne niż bitcoin. Godne uwagi jest Ethereum (ETH). Wartość jednostki w tej chwili to prawie 870 euro. Eksperci prognozują wzrost jej wartości. Interesująca wydaje się również waluta DASH. To jednak coś dla osób o mocnych nerwach i dobrym refleksie. Jej kurs bywa zaskakujący. Odnotowuje zarówno spore spadki, jak i potężne wzrosty. Warto kupić ją w chwili, gdy kosztuje niewiele i cierpliwie zaczekać na wzrost jej wartości, aby sprzedać ze sporym zyskiem. Jeśli poważnie myślisz o inwestycji w kryptowaluty, zainteresuj się również Monero, Zcash oraz Litecoin.

Giełda to nie jedyne miejsce, w którym możesz zarobić na kryptowalutach. Kolejnym rozwiązaniem jest własna koparka. Ten sposób wymaga jednak sporego nakładu finansowego. Samo kopanie nie generuje kosztów, ale należy nabyć odpowiedni sprzęt. Ten kosztuje min. kilkanaście tysięcy złotych. Możesz złożyć koparkę, która dedykowana będzie konkretnym algorytmom, albo taką, która oparta będzie na kartach graficznych (pozwoli ona na wydobywanie kryptowalut, związanych z algorytmami dla GPU). Posiadanie koparki nie gwarantuje jednak gór złota. To proces długotrwały. Aby nie marnować potencjału, możesz zacząć zarabiać na swoim sprzęcie w inny sposób. To wynajem mocy obliczeniowej innym osobom. Takie rozwiązanie oznacza stały dochód. Wynajem mocy obliczeniowej jest też niezłym pomysłem dla osób, które nie chcą inwestować w budowanie własnej koparki. Przy niewielkiej miesięcznej opłacie, jedynym Twoim zmartwieniem będzie dopilnowanie, aby koparka nieustannie pracowała.