Jak rozpocząć pracę w modelingu?

Kariera modelki to marzenie praktycznie każdej dziewczyny. Nie jedna chciałaby pozostać sławna, cieszyć się bogactwem i pracować w zawodzie, dzięki któremu można zwiedzić cały świat oraz poznać nowych ludzi z branży, jak i wspaniałe osobistości.

Jak rozpocząć pracę w modelingu?

Mimo wszystko wcale nie jest to takie proste. Modeling wymaga dużego zaangażowania, a także sporej bieganiny po wszystkich castingach w okolicy.

Niejednokrotnie trzeba z godziny na godzinę znaleźć się w innym miejscu, by tylko na kilka minut pojawić się na castingu i zaprezentować się jak najlepiej. Co trzeba zrobić, by rozpocząć swoją pracę w modelingu?

Młody wiek

Nie jest to tajemnicą, że modelki zazwyczaj zaczynają bardzo wcześnie. Granica wieku przesuwa się jeszcze niżej i sięga już nawet dzieci oraz niemowląt. Jeśli natomiast chodzi o w miarę świadome swojego zadania i celu dziewczyny, najczęściej są to nastolatki w wieku od 14 lat. Dlaczego jednak tak wcześnie? Ponieważ liczy się młodość, a dziewczyny starsze, niż 19 lat już nie mają praktycznie szans na modeling. Właśnie wtedy, gdy nauka szkolna powinna stać na pierwszym miejscu, dziewczyny często rozpoczynają swoją karierę, dzięki czemu nabierają ogłady w zawodzie oraz budują swoje portfolio. Kandydatki na modelki muszą przede wszystkim wyróżniać się nieskazitelną i niebanalną urodą, być fotogeniczne, ale także posiadać pewne cechy charakteru, jak odwaga, dojrzałość, dyscyplina i wytrzymałość psychiczna. Co więcej, przyszłe modelki powinny postawić także na naukę języków obcych.

Ocena swojej sylwetki

Aby zostać modelką, powinno się posiadać minimum 175 c wzrostu. Tylko nieliczne dziewczyny o niższym wzroście mogą dostać się do tej branży. Jeżeli nie spełnia się odpowiednich wymagań pod względem sylwetki, to już na starcie szanse maleją na zatrudnienie. Jeśli pragnie się mimo wszystko znaleźć pracę, w przypadku niższego wzrostu można pokusić się o skorzystanie z ofert fotomodelingu, gdzie wzrost nie odgrywa już aż tak znaczącej roli.

Własne portfolio

Ważne, by przygotowane portfolio było profesjonalne. Wtedy bardziej przykuwa uwagę i pokazuje,że ma się do czynienia z ambitną osobą o interesujących zdolnościach. Fotograf potrafi ująć w taki sposób swoją modelkę, by wyglądała ona na zdjęciach jak najlepiej i pokazała się jedynie od pozytywnej strony. Akcentując swoje atuty daje się wyraźnie znać, że ma się świadomość swojego ciała oraz jego prezencji.

W przypadku agencji mogą się także przydać zdjęcia testowe, na których widnieje się naturalnie, bez makijażu. Do takich zdjęć należy dołączyć również notkę ze swoimi wymiarami. Później pozostaje już tylko wysłać zgłoszenie do wybranych agencji i oczekiwać na odpowiedź.

Rozmowa w agencji

Jak przejść przez rozmowę z agencją? Z pewnością należy popracować nad opanowywaniem stresu, by nerwy nie wpłynęły na ocenę. Pewność siebie jest tutaj pożądaną cechą. Kolejno trzeba zabrać ze sobą szpilki, ale także strój bikini. Może się bowiem okazać, że agencja poprosi nas o przejście się po wybiegu i zaprezentowanie siebie. Na miejscu na pewno zostaną także pobrane wymiary sylwetki oraz waga. Dobrze będzie także zrezygnować z kolczyków i tatuaży. Lepiej jest również postarać się o to, by do czasu wizyty w agencji nie nabić sobie żadnego guza, ponieważ siniaki nie prezentują się estetycznie.