Jak zostać fotomodelką?

Fotomodeling być może nie jest zajęciem, które wymaga nieskazitelnego występu na żywo, kiedy to nic już nie można poprawić, a wymagająca publika oczekuje perfekcjonizmu, jednak wciąż jest to zajęcie trudne i wymagające.

Sam wygląd to za mało. Trzeba jeszcze być fotogenicznym oraz posiadać swój własny, niebanalny i niepodrobiony styl oraz charyzmę. Odpowiednia osobowość pomaga także w zwróceniu na siebie uwagi i przyciągnięciu do siebie wielu osób z branży. Zanim nasza podobizna pojawi się na łach jakiejś strony internetowej lub magazynu z modą, trzeba pokonać długą drogę do sukcesu.

Dbałość o swoje ciało

Ciało fotomodelki również musi być zadbane. O ile jeszcze jakieś drobne niedoskonałości można zamaskować, tak w przypadku większych blizn, czy znamion jest to raczej niemożliwe. Być może da się je poprawiać komputerowo, zaś jednak w tej branży odgrywa sporą wagę, dlatego szuka się perfekcjonistek. Warto zadbać o swoją cerę, by zawsze byłą promienna i bez wyprysków. Z kolei włosy powinny być gęste i najlepiej w naturalnym odcieniu. Do tego niezwykle istotne są białe i równe zęby.

Jak zostać fotomodelką?

Warto zatem wybrać się do swojej kosmetyczki i zainwestować w odnowę, by powrócić do młodzieńczego i odświeżonego wyglądu.

Praca nad charakterem

Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze posiadać odpowiednie cechy osobowości, przede wszystkim spore pokłady odwagi i ambicji, by małe potknięcia, czy niepowodzenia, a także spore poświęcenie i wyczerpanie nie złamały naszego charakteru.

Trzeba być także przygotowaną na częste wyjazdy i rozjazdy po licznych castingach i sesjach, również poza granicami kraju. Życie na walizkach nie jest najlepsze dla każdego.

Profesjonalne portfolio

Warto w nie zainwestować. W tym celu należy wybrać się do profesjonalnego studio fotograficznego, które pomoże stworzyć unikalne zdjęcia, na których będzie się świetnie prezentować. Fotograf musi być poinformowany, w jakim celu wykonuje się zdjęcia, by pod tym kątem przygotował cały materiał. Im więcej naturalności na zdjęciach, tym lepiej będzie się postrzeganą w świecie fotomodelingu.

Pierwsze kroki w biznesie

Kiedy już posiada się przygotowane profesjonalne portfolio, warto rozesłać swoje zdjęcia do wielu agencji fotomodelek. Można poszukać ich ofert w gazetach, ale także na ich stronach internetowych. Obowiązkowo trzeba dopisać także swoje dane kontaktowe. Jeżeli natomiast agencja jest w okolicy, warto osobiście się do niej wybrać. Kontakt twarzą w twarz jest najlepszy.

Własna strona w formie wizytówki

Nie można zapominać o ciągłym promowaniu swojego wizerunku. Tylko systematycznie pokazując się w świecie internetu, można najwięcej zyskać, ponieważ będzie się rozpoznawalnym. W tym celu powinno się stworzyć swoją stronę www i umieścić na niej swoje zdjęcia oraz sposób kontaktu.

Jeżeli miało się już wcześniej jakieś doświadczenia w świecie mody, taka informacja na stronie będzie wskazana. Będąc ładną z nieszablonową urodą kobietą ma się szanse na zaistnienie w fotomodelingu. Trzeba jednak być wytrwałych i nie poddawać się po pierwszych porażkach, ponieważ spotykają one ludzi świata mody bardzo często.